Jon Jones ostrzega Israela Adesanyę przed konfrontacją z nim i wyśmiewa go za anatomiczne zmiany sugerujące stosowanie dopingu

Getty Images

Jon Jones wysłał serię kąśliwych wiadomości pod adresem mistrza wagi średniej UFC Israela Adesanyi po jego zwycięstwie nad Paulo Costą na gali UFC 253. Jones nie powstrzymał się ani na moment przed wyśmianiem Adesanyi.

Od miesięcy Adesanya i Jones toczą nawzajem wojnę na słowa i kiedy wydawało się, że w niedalekiej przyszłości dojdzie do walki między nimi po tym, jak Adesanya zapowiadał przejście do dywizji półciężkiej, „Bones” zrzekł się tytułu wagi półciężkiej i ma zamiar przejść do wagi ciężkiej. Kiedy to się stało, wydawało się, że do tej walki już nie dojdzie, ale z wypowiedzi Jonesa pod adresem Nigeryjczyka wynika, że Jones jest nadal zainteresowany tym, aby wręcz upokorzyć mistrza wagi średniej w Oktagonie.

„Ale co? Wchodziłeś na ring już ponad 100 razy i wciąż nie jesteś gotowy!? Masz młodzieńczą przewagę i jakieś cztery razy większe doświadczenie w walce (od Jonesa w jego wieku). Prawda jest taka, że jesteś już moją ci*ką, uwielbiasz być niepokonany i widziałeś, co się stało ze wszystkimi innymi. Wypowiadanie mojego imienia buduje twoją popularność, wiesz o tym. Nie chcesz prawdziwej konfrontacji ze mną, nie będę z tobą tak po prostu stał i walczył w kickboxingu. Przygotowywałem się do zawodników wagi ciężkiej, w tej chwili dosłownie oderwałbym ci jedno z ramion.”

Po tym jak Adesanya zdementował krążące plotki sugerujące, że stosował sterydy z powodu spuchniętej prawej piersi, Jones wysłał na Twitterze kilka wpisów wyśmiewających Adesanyę.

„1. Zmień kolor włosów na różowy
2. Wyhoduj parę piersi
3. Przekonaj świat, że Jon Jones jest zazdrosny, mimo że jest niepokonany, odnosi niewiarygodne sukcesy i jest najmłodszym mistrzem w historii sportu.
4. Wspominaj Jona Jonesa we wszystkich wywiadach, ale unikaj walki z nim za wszelką cenę.”

Na odpowiedź użytkownika Twittera, że tylko jedna pierś Adesanyi była zmieniona, Jones odparł:

„Jedna pierś na razie”

Na kolejny wpis użytkownika Twittera, sugerujący, że mistrz wagi średniej jeszcze nie pozbył się estrogenu ze swojego organizmu, Jones odpowiedział:

„Och ma go, po prostu dobrze to ukrywa. Koleś jest zwykłą suką.”

„Zastanawiam się, czy ten krzykacz nosi sportowe biustonosze podczas treningów.”

Jon Jones ma za sobą zwycięstwo przez kontrowersyjną decyzję nad Dominickiem Reyesem na UFC 247, w walce w której obronił swój tytuł mistrza wagi półciężkiej. Wcześniej bronił tytułu w walce z Thiago Santosem i Antonym Smithem po odzyskaniu pasa w grudniu 2018 roku.

Israel Adesanya obronił swój pas mistrza wagi średniej po dominującym zwycięstwie przez TKO w drugiej rundzie nad Paulo Costą. Była to jego druga obrona tytułu w wadze średniej. Jakiś czas temu „The Last Stylebender” powiedział, że będzie walczył z Jonem Jonesem na nowym stadionie Raiders w Las Vegas latem 2021 roku. Adesanya powiedział też, że pójdzie za Jonesem nawet do dywizji ciężkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *