Jon Jones ogłosił zrzeczenie się tytułu mistrza o który mieliby walczyć Dominick Reyes i Jan Błachowicz

UFC.com

Mistrz wagi półciężkiej UFC Jon Jones ogłosił, że wakuje pas i proponuje pojedynek o tytuł pomiędzy Dominickiem Reyesem i Janem Błachowiczem. To reakcja na ostatni konflikt między Jonesem a szefem UFC Daną White’em.

Jones toczył w ostatnich dniach ostrą dyskusję z White’em w mediach społecznościowych i wywiadach dotyczącą super walki z Francisem Ngannou w wadze ciężkiej, która ostatecznie nie dojdzie od skutku z powodu braku porozumienia w kwestiach finansowych. Prezydent UFC Dana White twierdzi, że Jones poprosił o „nieprzyzwoitą” sumę pieniędzy na walkę, z czym Jon Jones zupełnie się nie zgadza i powiedział, że White kłamie na temat tego, ile chciałby dostać za tę walkę.

Kilka dni temu, Jones powiedział, że UFC może go zwolnić jeśli przez tyle lat rywalizacji w dywizji półciężkiej nie chcą przyznać mu większej wypłaty za przejście do kategorii ciężkiej. W niedzielę mistrz wagi półciężkiej zasugerował pojedynek między Reyesem a Błachowiczem o tytuł wagi półciężkiej, stwierdzając że wakuje swój pas. Jones wspomniał również, że może wrócić w 2021 roku do walki z aktualnym mistrzem wagi średniej Israelem Adesanya.

„#ESPN Reyes kontra Jan o tytuł mistrza świata wagi półciężkiej UFC. Na razie nie mam nic do zyskania walcząc z którymkolwiek z nich. Dajcie mi znać, jeśli chcecie zestawić jakiś dzień w 2021 roku na tę walkę z Izzy’m. Mam nadzieję, że do tego czasu będziecie gotowi zapłacić.”

„Bones” stwierdził, że przechodząc do boksu zarobiłby więcej w pierwszej walce niż w trzech pojedynkach w UFC.

„Prawdopodobnie zarobiłbym więcej pieniędzy w mojej pierwszej walce bokserskiej niż w trzech kolejnych walkach w UFC. Taki jest prawdziwy stan, występowanie, zrobienie co trzeba i bycie ojcem. Nikt nie potrzebuje tych kłamstw Dana.”

Jones potwierdził w kolejnych tweetach, że faktycznie chce się zrzec mistrzowskiego pasa.

„Tak.

Bones odchodzi, kiedy spotkacie  mnie na ulicach, po prostu mówcie do mnie JJ.

Do pasa wagi półciężkiej – Veni, vidi, vicii.”

W ostatnim wpisie, Jones pożalił się, że nie jego zdaniem jego praca nie jest doceniana.

„Ranię siebie za każdym razem, kiedy wychodzę do walki i dostaję cios w głowę, ale nie czuję już, aby moje wynagrodzenie było tego warte.”

Decyzja Jona Jonesa o zwakowaniu pasa jest zaskakująca podobnie jak ta ostra wymiana zdań z szefem UFC Daną White’em. Chociaż Jones został w przeszłości pozbawiony pasa z powodu jego problemów poza Oktagonem, nigdy nie był tym, który sam chciał się zrzec mistrzowskiego pasa. Jeśli potraktuje poważnie tę sprawę, to tytuł mistrza wagi półciężkiej znów będzie do wzięcia, a pojedynek między Dominickiem Reyesem a Janem Błachowiczem wydaje się być logiczną opcją na walkę o tytuł.

2 thoughts on “Jon Jones ogłosił zrzeczenie się tytułu mistrza o który mieliby walczyć Dominick Reyes i Jan Błachowicz

  1. Nie jest tajemnicą , że go nie lubię , ale szanuję bo jeden z najlepszych zawodników w historii MMA, w sumie to (nie chce mi to przejść ) najlepszy bo nikt go nie pokonał … Ale Dane nienawidzę jeszcze bardziej , wierzę że JJ chciał walczyć z FN, bo wiedział że to łatwo wygra , myślę też żeby Miocica porobił skoro dwa razy DC pokonał , ale oczywiście UFC ma gdzieś to co my chcemy , ma gdzieś spuściznę zawodników więc kalkuluje co się opłaca . Jakbym był JJ to bym zrobił dokładnie to samo , weźcie sobie tej pas każdy wie kto jest najlepszy i jakiś śmieszny pasek UFC tego nie zmieni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *