Jon Fitch ma przeciwnika na debiut w WSoF

Tuż przed walką Josh Burkman vs. Aaron Simpson, szef World Series of Fighting, Ray Sefo oświadczył, że zwycięzca walki będzie rywalem Jona Fitcha w jego debiutanckiej walce pod banerem World Series of Fighting. Walkę wygrał Burkman.

Fitch był pretendentem do tytułu mistrzowskiego wagi półśredniej UFC, a jakiś czas temu został zwolniony z kontraktu z największym promotorem MMA. Rekord Fitcha w MMA wynosi 24-5-1, sam zawodnik długo był uważany za jednego z najlepszych półśrednich na świecie. W chwili zwolnienia z UFC plasował się na #9 miejscu w rankingu. Przegrał 2 z ostatnich 3 walk.

Burkman również jest weteranem UFC. Nokaut na Simpsonie był jego czwartym zwycięstwem z rzędu (a w sumie wygrał 7 z 8 walk od czasu zwolnienia z UFC w 2008). Nie jest zachwycony perspektywą walki z Fitchem, bo uważa, że zasłużył już na walkę o pas:

„Myślę, że zasługuję na walkę o pas. Pokonałem Harrisa i Simpsona, a to najlepsi goście poza UFC. Myślę, że Jon też powinien przejść drogę po walkę o tytuł mistrzowski i wtedy możemy gadać. Jeszcze porozmawiam o tym z WSoF.”

2 thoughts on “Jon Fitch ma przeciwnika na debiut w WSoF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *