Joilton Santos pozbawiony tytułu mistrzowskiego wagi lekkiej organizacji FEN

FEN

Brazylijczyk Joilton „Peregrino” Santos (13-6) nie cieszył się zbyt długo pasem mistrza wagi lekkiej organizacji Fight Exclusive Night.

Szef organizacji FEN Paweł Jóźwiak napisał na swoim Twitterze, że Joilton Santos zostaje pozbawiony tytułu mistrzowskiego, ponieważ przegrał dwie ostatnie walki. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że obydwie walki przegrał nie w organizacji FEN lecz na rosyjskich galach Absolute Championship Berkut 49 oraz MixFace 1.

Na pytanie, czy Santos nadal może walczyć w FEN, Paweł Jóźwiak odpowiedział, że tak, ale stawką pojedynku nie będzie pas wagi lekkiej.

Pojawiły się już komentarze mówiące o tym, że powodem odebrania Santosowi tytułu mistrza jest jego wypowiedź w wywiadzie udzielonym serwisowi mmanews.pl dotycząca chęci zmierzenia się z Mateuszem Gamrotem w organizacji KSW.

MMAnews.pl:

Mateusz Gamrot, słuchaj. Widziałem w internecie, że nie mają dla Ciebie przeciwnika. Mówię więc, ja jestem mistrzem FEN, ale chcę walczyć z Tobą w KSW. Jesteś gotowy? Jesteś gotowy człowieku? Jesteś gotowy? Chcę ci dopierdolić!

Menadżer Joiltona Santosa, Ivan Dijakovic powiedział serwisowi mmanews.pl, że nie otrzymał wiadomości z FEN o kolejnej walce i w związku z tym zdecydował, że kończą współpracę z tą organizacją, która według niego nie okazała szacunku mistrzowi. Teraz chcą skierować się w stronę KSW, którą traktują jako profesjonalną organizację w przeciwieństwie do FEN.

Przypomnijmy, 24-letni Joilton Santos zadebiutował w organizacji Fight Exclusive Night 15 października ubiegłego roku na gali FEN 14: Silesian Rage. „Peregrino” z miejsca dostał walkę o tytuł z ówczesnym mistrzem wagi lekkiej Romanem Szymańskim, którego pokonał przez decyzję i został nowym mistrzem. Od tamtej pory stoczył trzy walki wygrywając jedną w Niemczech na gali GMC 9 i przegrywając dwie wspomniane wyżej w Rosji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.