Johny Hendricks uważa, że przejście do wagi średniej może mu dużo pomóc

ufc.com

Bigg Rigg o problemach z wagą i przejściu do kategorii średniej.

Johny Hendricks (17-6, 12-6 w UFC, #11 w rankingu UFC) posiada bardzo bogatą historię jeśli chodzi o nie mieszczenie się w wymaganych limitach wagowych. Również przed grudniową potyczką z Neilem Magnym (19-5, 12-4 w UFC, #8 w rankingu UFC) 33-latek nie zrobił wagi i teraz będzie rywalizował w kategorii średniej.

Tak jak mówiłem, ja wykończyłem się goniąc królika. To tak jakbym chciał walczyć dla siebie i ze sobą samym. Przykładowo, ja nadal chcę ważyć około 205-210 funtów tak, więc nie chce być balonem ważącym 240 funtów i ścinać do 185 lub ważącym 230 funtów i robić to samo mając prawie 50 funtów do zrzucenia. Chcę ważyć około 205 funtów, zbudować moją siłę i zacząć koncentrować się na tym, co muszę poprawić a nie na wadze. Większą część moich przygotowań, jego połowę skupiam się na tym co zrobić by zejść do 170. Tak jak mówiłem, w piątek ważyłem 196. Oczywiście, teraz jestem 10 funtów nad limitem, teraz mogę pójść do mojego trenera i powiedzieć 'nad czym musimy pracować?’ On zapyta 'ile ważysz?’ Moja waga? teraz jestem dokładnie 15 funtów ponad limitem. Budząc się jestem 13 funtów ponad limitem a teraz około 15 lub 16.

Jako przykład pozytywnego wyniku przejścia do cięższej kategorii Hendricks podał Donalda Cerrone, który ponad rok temu opuścił kategorię lekką i zaczął rywalizację w półśredniej.

Perfekcyjnym przykładem jest Donald Cerrone. On męczył się by schodzić do kategorii 155 funtów, później przeszedł do półśredniej. Teraz on nie ścina tyle wagi, nie niszczy się tym. On jest w stanie walczyć lepiej tak, więc może być tak, że wszystko czego potrzebuję to przejście do cięższej dywizji. Po przejściu do wagi średniej mogę być lepszym zawodnikiem. Ale tak jak mówiłem, jeśli oni nadal zezwalaliby na nawadnianie dożylne to nie było tego problemu. W moich kilku ostatnich walkach nie niszczyłbym się i nawadniałabym się z powrotem tysiąc razy lepiej. Ale Ty musisz się dostosować do tego.

One thought on “Johny Hendricks uważa, że przejście do wagi średniej może mu dużo pomóc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.