Johny Hendricks: Już nigdy więcej nie chcę schodzić do półśredniej

mmajunkie.com

Bigg Rigg nie zamierza już schodzić do kategorii -77kg.

Johny Hendricks (18-6, 13-6 w UFC, # w rankingu UFC) po tym jak stracił tytuł mistrza kategorii półsredniej wsławił się problemami ze zmieszczeniem się w limicie dywizji półśredniej. To skłoniło – lub nawet zmusiło – Amerykanina do przejścia do kategorii średniej, sam zainteresowany zapewnia, że nie ma zamiaru wracać do lżejszej dywizji.

Już nigdy więcej nie chcę schodzić do półśredniej. Oficjalnie skończyłem z tym.

Po trzech przegranych z rzędu Hendricks rozważał zakończenie kariery, ponieważ obawiał się o reakcję UFC na chęć przejścia do kategorii średniej.

Powodem, przez który myślałem o zakończeniu kariery było to, że nie wiedziałem czy UFC zaakceptuje moje przejście do wagi średniej. Sporo zrobiłeś w wadze półśredniej nie tylko dla UFC ale i dla fanów, czy ni to zaakceptują? Czy oni przyjmą Cię z otwartymi ramionami? To dlatego chciałem skończyć karierę, ponieważ walki nie były fajne. To było 12 tygodni piekła kiedy mówiłem sobie „po co ja to robię”?

Hendricks podkreśla, że w nowej kategorii czuje się znakomicie i może częściej walczyć.

Tak długo jak moje ciało jest zdrowe mogę wychodzić i walczyć co dwa miesiące. Ścinanie wagi, teraz ważę około 205 funtów (tj. 93kg), nieco mniej niż wcześniej, nie muszę teraz tak katować mojego ciała. Teraz nie jem tak dużo, jem lepiej, nie całkowicie prawidłowo, ale nie mam zamiaru schodzić tak nisko jak robiłem to dla wagi półśredniej.

3 thoughts on “Johny Hendricks: Już nigdy więcej nie chcę schodzić do półśredniej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *