John McCarthy i Herb Dean sędziami najważniejszych walk UFC 209

AXS TV Fights

Wiemy już jacy sędziowie znajdą się w klatce i wokół niej podczas ostatnich pojedynków UFC 209.

Podczas gali oznaczonej numerem 209 dojdzie do dwóch niezwykle ważnych walk, po remisie na UFC 205 Tyron Woodley (16-3-1, 6-2 w UFC) po raz drugi podejmie Stephena Thompsona (13-1-1, 8-1-1 w UFC, #1 w rankingu UFC). Z kolei w co-main evencie gali o tymczasowy pas wagi lekkiej powalczy Khabib Nurmagomedov (24-0, 8-0 w UFC, #1 w rankingu UFC) i Tony Ferguson (22-3, 12-1 w UFC, #2 w rankingu UFC).

14 lutego Komisja Sportowa stanu Nevada opublikowała nazwiska sędziów ringowych, którzy będą w klatce podczas wyżej wymienionych walk, starcie półśrednich poprowadzi John McCarthy zaś w klatce z lekkimi znajdzie się Herb Dean.

Poznaliśmy także sędziów, którzy będą odpowiedzialni za punktowanie. Dla pojedynku Woodleya z Stephenem będą to: Derek Cleary, Sal D’Amato oraz Chris Lee. Walkę lekkich będą punktowali: Junichiro Kamijo, Marcos Rosales oraz Jeff Mullen.

Derek Cleary sędziował pierwszy pojedynek Tyrona z Thompsonem, po 5 rundach punktując remis 47-47. Cleary był jedynym sędzia, który wypunktował wygraną Marcina Helda w starciu z Joe Lauzonem, ale ma na koncie także wpadki takie jak: wypunktowanie wygranej Andersona Silvy w walce z Derekiem Brunsonem a także Alexa Caceresa w walce z Yairem Rodriguezem (aż 49-46!!!).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *