Joe Rogan opowiada o tym, dlaczego nigdy nie walczył w UFC

Alex Trautwig/Getty Images

Jeśli widziałeś kiedykolwiek komentatora UFC Joe Rogana w akcji na macie lub ringu, to wiesz, że ten facet zna się na rzeczy komentując walki innych.

Joe Rogana mogliśmy widzieć w akcji na kilku filmikach z jego treningów i trzeba przyznać, że robiło to wrażenie. Trudno się temu dziwić, ponieważ Rogan jest posiadaczem czarnego pasa Taekwondo oraz Brazylijskim Jiu Jitsu. Barwny komentator UFC walczył na turniejach sztuk walki w latach 80, a później zajął się popularną dziedziną rozrywki jaką jest stand-up. Następnie przeszedł do telewizji gdzie prowadził różnego rodzaju programy aż w końcu trafił do UFC obejmując posadę komentatora.

W swoim programie Joe Rogan Experience prowadzonym wspólnie z Josephem “Bazooka Joe” Valtellini, byłym mistrzem świata w Kickboxingu, Rogan został zapytany o to, czy spróbowałby swoich sił w UFC, gdyby dostał taką możliwość. Oto jego odpowiedź.

„Nie. Po pierwsze jestem stary jak sk****yn.”

Valtellini zapytał Rogana, czy zrobiłby to gdyby dostał taką szansę kiedy był w najlepszej formie.

„Gdybym wciąż rywalizował kiedy UFC byłoby w pobliżu, to zapewne coś bym z tym zrobił. Kiedy jednak UFC rozpoczęło swoją działalność, to można powiedzieć była tam tylko jedna kategoria wagowa. Wiesz, kiedy przestałem walczyć był rok 1989 i to był ostatni raz kiedy stoczyłem walkę w Kickboxingu. Wtedy to wszystko nie wyglądało tak jak dzisiaj i nie było w tym pieniędzy.

Miałem wtedy też bóle głowy od sparingów. Nie sparowałem zbyt mądrze, to był głupkowaty styl. Dzisiaj wiem więcej niż kiedykolwiek i znam konsekwencje oraz wiem co jest ważne i jak się lepiej uczyć. Byłem dobry w obsesyjnym nastawieniu na walkę i cały czas się na tym koncentrowałem, ale to było bardzo szalone. Tam nie było kalkulacji i inteligencji. Była tylko obsesja na punkcie codziennych treningów.”

To ciekawe co powiedział Joe Rogan na temat swojego podejścia do treningów w latach 80 i jaka jest różnica względem tego, co jest dzisiaj. Też jesteście ciekawi jak wyglądałaby walka Joe Rogana w UFC z idealną dla niego formą i aktualną wiedzą? Mogłoby to być bardzo ciekawe widowisko.

4 thoughts on “Joe Rogan opowiada o tym, dlaczego nigdy nie walczył w UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.