Joe Rogan na temat sędziowania po Ultimate Fighter 12 Finale

(fot. spike.tv)

Joe Rogan komentator UFC wypowiedział się na temat sędziowania po zaskakujących werdyktach sędziowskich na gali Ultimate Fighter 12.

Nie sądzę że ostatnia walka była wyrównana, decyzja poszła w złym kierunku. Zawodnicy są pod ogromną presją, nie wiedzą jaki zostanie oficjalnie ogłoszony wynik. Powinieneś to zostawić sędziom. Powinieneś po prostu walczyć. Ta sytuacja związana jest z Nevada State Athletic Commision. Nie ma nic wspólnego z UFC. Ludzie wciąż powtarzają to UFC . My nie mamy nic do powiedzenia.  Keith Kizer (dyrektor NSAC) zaprzeczył, że istnieje jakikolwiek problem. Myślę (że Keith) powinien zrobić z tym porządek. Istnieje kilku bardzo dobrych sędziów otoczonych bandą niekompetentnych idiotów, którzy nie mają pojęcia o tym sporcie. Muszą zrobić coś z tym, ponieważ niszczy to MMA. Ludzie myślą, że ten sport jest skorumpowany. Lecz nie ma to nic wspólnego z korupcją. To nic więcej jak totalna niekompetencja.

Po obejrzeniu kilku pojedynków na tej gali można śmiało potwierdzić, że spora część sędziów punktujących znalazła się przypadkiem na gali i nie miala większego pojęcia o sędziowaniu MMA.

4 thoughts on “Joe Rogan na temat sędziowania po Ultimate Fighter 12 Finale

  1. Właśnie obejrzałem walkę Nam Phan – Leonard Garcia. Sędziowie wypunktowali 29-28, 27-30, 29-28 dla Garcii. Obejrzyjcie tę walkę bo dla mnie to skurwysyństwo i bardzo krzywdzący wynik dla Phana który wygrał w mojej opini 30-27 no ostatecznie 29-28. 3/4 ciosów Garcii szło w niebo….White na koniec dał chłopakom bonus za walkę wieczoru, ale nikt Phanowi zwycięstwa nie zwróci…

    Link do walki: http://tkohub.com/leonard-garcia-vs-nam-phan-video-tuf-12-finale

  2. Tak, pamietam ta wypowiedz Joe Rogana po walce Nama Phana i Leonarda Garcii. Szkoda Nama,ze przez debilnych sedziow przegral wygrana walke. Naprawde nie rozumiem na jakiej podstawie sedziowie przyznali zwyciestwo Leonardowi. Mam nadzieje, ze pomimo przegranej Nama Phana w polfinale i na gali, Dana White da mu jeszcze szanse wykazania sie w oktagonie.
    Bardzo ladnie po walce zachowal sie sam Garcia, ktory po walce w rozmowie z Joe Roganem przyznal, ze zwycieztwo nalezalo sie Phanowi.

  3. Niech wroca dawne zasady z poczatkow UFC jeden sedzia w oktagonie bez sedziow punktowych bez rund bez ograniczen czasowych co najwyzej 2 przerwy na odpoczynek w przypadku dlugiej walki i wtedy zawodnicy musieliby walczyc na 100% a nie na zasadzie uderze przytrzymam i pczkeam do konca rundy nabijajc sobie punkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *