Joanna Jędrzejczyk została usunięta z rankingów UFC

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Była mistrzyni UFC w wadze słomkowej, Joanna Jędrzejczyk, została usunięta z oficjalnych rankingów UFC.

Fani MMA zaczęli zauważać w poniedziałek, że Joanna Jędrzejczyk zniknęła zarówno z rankingu wagi słomkowej kobiet, jak i z rankingu pound-for-pound kobiet. Niedługo później reporter MMAjunkie.com Mike Bohn potwierdził w rozmowie z UFC, że Jędrzejczyk została usunięta z rankingów z powodu braku aktywności.

„Joanna Jędrzejczyk została usunięta z rankingów UFC z powodu braku aktywności. Ona wciąż jest w składzie zawodniczek i zostanie ponownie wpisana do rankingów, gdy wróci do rywalizacji. Prawdopodobnie w okolicach marca 2022 roku.”

Usunięcie Jędrzejczyk z rankingów nie powinno być zaskoczeniem dla fanów MMA, ponieważ wielu już wcześniej uważało, że powinna zostać z nich zdjęta. Jędrzejczyk jest jedną z najlepszych zawodniczek kobiecego MMA oraz w historii UFC, ale nie walczyła od marca 2020 roku, kiedy to przegrała przez niejednogłośną decyzję z Weili Zhang. Ponieważ nie walczyła w ogóle w ciągu ostatnich 18 miesięcy, inne zawodniczki w jej dywizji, takie jak Marina Rodriguez, były sfrustrowane tym, że nie mogły awansować w rankingach, ponieważ Jędrzejczyk je blokowała.

Jak wspomniał Bohn w swoim raporcie, Jędrzejczyk nie została zwolniona przez UFC, więc jej usunięcie z rankingów jest spowodowane wyłącznie brakiem aktywności. Gdy tylko zacznie walczyć ponownie, wtedy UFC umieści ją z powrotem w rankingach. Pod wieloma względami jest to podobne do podejścia zastosowane wobec Leona Edwardsa. W przypadku Edwardsa, został on usunięty po długim okresie nieaktywności, ale został do nich przywrócony, gdy tylko miał zarezerwowaną walkę. Gdy Jędrzejczyk dostanie kolejną walkę, również wróci do rankingów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *