Joanna Jędrzejczyk vs. Valentina Shevchenko na UFC 231

UFC twitter.com

Starcie o pas wagi muszej w karcie grudniowej gali.
Jak oficjalnie poinformowała organizacja UFC, podczas gali oznaczonej numerem 231 dojdzie do walki o zwakowany pas wagi muszej pomiędzy Joanną Jędrzejczyk (15-2, 9-2 w UFC, #1 w rankingu UFC wagi słomkowej) i Valentiną Shevchenko (15-3, 4-2 w UFC). Do tej pory jedyną mistrzynią tej dywizji była zwyciężczyni 27 edycji show The Ultimate Fighter, Nicco Montano (4-2, 1-0 w UFC). Amerykanka na UFC 228 miała rywalizować właśnie z Shevchenko, ale wypadła z pojedynku na dzień przed galą i ostatecznie została pozbawiona mistrzowskiego tytułu.

Jędrzejczyk ostatni pojedynek stoczyła na UFC on FOX 30, podczas lipcowej gali Polka na punkty pokonała Tecię Torres. Wcześniej Joanna przegrała dwa starcia z Rose Namajunasa, straciła pas po porażce przez nokaut na UFC 217 a następnie uległa Rose na punkty podczas UFC 223.

Shevchenko – podobnie jak Jędrzejczyk posiadająca na koncie wiele sukcesów w Muay Thai – zadebiutowała w dywizji muszej pacyfikując w lutym Priscilę Cachoeirę. W dywizji koguciej zawodniczka z Kirgistanu m.in. walczyła o mistrzowski pas jednak bój z Amandą Nunes przegrała po decyzji sędziów.

Gala UFC 231 odbędzie się 8 grudnia w Toronto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *