Joanna Jędrzejczyk vs Rose Namajunas w planach na gali UFC 217

Fot. UFC.com

Bardzo możliwe, że do walki o pas wagi średniej między Michaelem Bispingiem a Georgesem St-Pierre na gali UFC 217 dołączy walka o pas wagi słomkowej między Joanną Jędrzejczyk i Rose Namajunas.

Serwis MMA Today poinformował, że nieoficjalnie trwają prace nad zestawieniem Rose Namajunas (6-3, 4-2 UFC) do walki z mistrzynią Joanną Jędrzejczyk (14-0, 8-0 UFC), która miałaby stoczyć szóstą obronę mistrzowskiego pasa. Pojedynek odbyłby się 4 listopada na gali UFC 217 w nowojorskim Madison Square Garden

Niepokonana w zawodowej karierze Joanna Jędrzejczyk miałaby okazje po raz drugi stanąć do walki w historycznym MSG. Wcześniej Joanna walczyła w Nowym Jorku w listopadzie ubiegłego roku na gali UFC 205 i zmierzyła się wówczas z Karoliną Kowalkiewicz z którą wygrała przez jednogłośną decyzję. W swojej ostatniej walce na gali UFC 211, Jędrzejczyk pokonała jednogłośnie na punkty Brazylijkę Jessicę Andrade.

Dla Rose Namajunas byłaby to druga walka o mistrzowski pas. Pierwszy raz walczyła o tytuł w grudniu 2014r. na gali TUF 20 Finale, która zainaugurowała dywizję słomkową kobiet. W walce tej przegrała przez duszenie zza pleców z Carlą Esparzą. Od tamtej pory Namajunas stoczyła pięć walk wygrywając cztery z Angelą Hill, Paige VanZant, Tecią Torres i w ostatnim starciu z Michelle Waterson. Przedostatnia walka zakończyła się porażką Rose z Karoliną Kowalkiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.