Joanna Jędrzejczyk vs Jessica Andrade oficjalnie na UFC 211

Do majowej gali UFC 211 dodano drugą walkę o tytuł mistrzowski, a będzie nią pojedynek o tytuł wagi słomkowej między mistrzynią Joanną Jędrzejczyk i Jessicą Andrade.

Niepokonana w zawodowej karierze MMA Joanna Jędrzejczyk (13-0) swoją ostatnią walkę stoczyła na gali UFC 205 broniąc tytułu w starciu z Karoliną Kowalkiewicz wygrywając z nią przez jednogłośną decyzję. Dla Jędrzejczyk walka z na UFC 211 będzie piątą obroną mistrzowskiego pasa.

Jessica Andrade (16-5) jest na fali trzech zwycięstw z rzędu odkąd zeszła do dywizji słomkowej. Po ostatniej porażce z Raquel Pennington w kategorii koguciej, „Bate Estaca” pokonała przed czasem Jessicę Penne i Joanne Calderwood oraz przez decyzję mistrzynie Invicta FC Angelę Hill.

Oprócz walki o mistrzostwo kobiet na gali UFC 211 zaplanowanej na 13 maja zobaczymy też pojedynek o tytuł wagi ciężkiej między mistrzem Stipe Miocicem i Juniorem dos Santosem. Będzie to walka rewanżowa za starcie z grudnia 2014 roku kiedy to zwycięsko wyszedł z niego przez kontrowersyjną decyzję Junior dos Santos. Od tamtej pory Stipe Miocic wygrał cztery walki z rzędu w tym z Fabricio Werdumem zdobywając tytuł mistrza.

Fabricio Werdum również zawalczy na tej samej gali, a jego rywalem będzie Ben Rothwell.

One thought on “Joanna Jędrzejczyk vs Jessica Andrade oficjalnie na UFC 211

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *