Joanna Jędrzejczyk chce wrócić do rywalizacji rewanżem z Zhang Weili

Getty Images / UFC

Była mistrzyni wróci do klatki UFC w tym roku.

Joanna Jędrzejczyk (16-4, 10-4 w UFC) nie była widziana w oktagonie UFC od marca 2020r. kiedy po niesamowicie wyrównanej i ciekawej walce z Zhang Weili (21-3, 5-2 w UFC, #1 w rankingu UFC) musiała uznać wyższość rywalki po niejednogłośnej decyzji sędziów.

Po tym pojedynku Polka na pewien czas odsunęła się od rywalizacji, ale teraz zamierza wrócić. Będąc gościem Kanału Sportowego była mistrzyni UFC mówiła, że jest zainteresowana rewanżową walką z Chinką.

Wszyscy myślą, że ja już nie jestem w UFC. Jestem, zostałam usunięta z rankingu, ponieważ nie walczyłam przez kilkanaście miesięcy, ale wracam i walczę. Prawdopodobnie z Zhang Weili.

Jędrzejczyk otrzymała od Dana White’a propozycję walki o mistrzowski tytuł jednak wiązałoby się to z koniecznością oczekiwania na wygraną starcia Rose Namajunas z Carlą Esparzą. Polka jednak nie chce aż tyle czekać.

Myślałam, że będzie to Carla Esparza, ale zostało już potwierdzone, że ona będzie walczyła o mistrzostwo. Gdzieś tam jest też Marina Rodriguez, która walczy z Yan w marcu no i Zhang Weili. Nie widzę innej walki, po prostu idę po pas.

Dana White zaoferował mi walkę o mistrzostwo, ale musiałabym czekać do listopada, grudnia a ja nie chcę czekać. Chcę walczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *