Joanna Jędrzejczyk chce wrócić do akcji i jest otwarta na rewanż z Carlą Esparzą

mmafighting.com

Była mistrzyni wagi słomkowej UFC Joanna Jędrzejczyk nie może doczekać się powrotu do Oktagonu. Wkrótce rozpocznie rozmowy z szefem UFC.

Joanna Jędrzejczyk ostatni raz walczyła w marcu 2020 roku, przegrywając w wojnie z Zhang Weili. Z krajobrazem w dywizji, który zmienia się dramatycznie niemal z tygodnia na tydzień i z walki na walkę, jest mnóstwo świetnych walk czekających na powracającą Jędrzejczyk – niektóre zestawienia byłyby rewanżami jak chociażby druga walka z byłą mistrzynią Carlą Esparza.

„To byłaby interesująca walka” – powiedziała Jędrzejczyk w rozmowie z South China Morning Post o rewanżu z Carlą Esparzą. „Mamy dobrą historię rywalizacji. Ona czeka na walkę o tytuł – nie wiem, co będzie dalej. Może dostać walkę o pas, może jej nie dostać bo Dana (White) mówi coś zupełnie innego niż (matchmaker) Mick (Maynard). Ale nie wiem, bardzo chciałabym z nią walczyć i jeśli ona chce dostać walkę o pas, to mogę z nią walczyć.”

Dwie ostatnie porażki Joanny Jędrzejczyk (16-4) przyszły w pojedynkach o tytuły – ta przed jej walką w Zhang przytrafiła się jej w wadze 125 funtów przeciwko mistrzyni Valentinie Shevchenko. W związku z porażkami i brakiem aktywności, Jędrzejczyk jest otwarta na powrót do walki w wadze muszej, ale potrzebuje czasu na odpowiednie przygotowanie organizmu.

Od czasu jej walki z Zhang, pas zmienił właścicielkę i powrócił do dawnej rywalki Jędrzejczyk, Rose Namajunas, która zdetronizowała ją w 2017 roku. Oczywiście, trylogia nie byłaby najgorszym rozwiązaniem dla Polki, gdyby udało jej się doprowadzić do tego pojedynku, ale o to będzie się martwić tylko w razie potrzeby.

„Tak i nie”, odpowiedziała Jędrzejczyk zapytana o to, czy Namajunas jest jej głównym priorytetem. „Wiem jak robić biznes i rozumiem UFC i Dana obiecał mi to po mojej ostatniej walce, ale rozumiem pozycję Rose. Ona jest mistrzynią i może decydować z kim chce walczyć w następnej walce i kiedy. Chcę być z powrotem w Oktagonie w marcu lub w kwietniu, więc jeśli mistrzyni nie będzie gotowa, jeśli nie będzie chciała ze mną walczyć to wezmę inną walkę bo po prostu chcę wrócić. Nie chcę siedzieć tutaj i czekać kolejne sześć, osiem, 12 miesięcy – to nie jest tak, że UFC wywarło na mnie presję, ja po prostu chcę zrobić to, co jest dla mnie dobre i najlepsze.”

Joanna Jędrzejczyk spodziewa się stanąć w narożniku Mateusza Gamrota w jego walce z Carlosem Diego Ferreirą w grudniu i ma nadzieję spotkać się wówczas z prezydentem UFC Daną White’em i matchmakerami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *