Jiri Prochazka rozważany jako zawodnik rezerwowy walki Jana Błachowicza z Gloverem Teixeirą

UFC

Czech może wejść do walki w przypadku kontuzji jednego z zawodników.

Podczas UFC 266 Jan Błachowicz (28-8, 11-5 w UFC) stanie do drugiej obrony pasa wagi półciężkiej podejmując Glovera Teixeirę (32-7, 15-5 w UFC, #1 w rankingu UFC). Zwycięzca tego pojedynku najprawdopodobniej będzie mierzył się z Jirim Prochazką (28-3-1, 2-0 w UFC, #2 w rankingu UFC) jednak Czech już teraz jest rozważany jako zastępca w przypadku, gdyby któryś z zawodników musiał wycofać się z rywalizacji na UFC 266 – taką informację podał sam zawodnik podczas podcastu Fair Play Thinker.

Nie wiem czy jest to oficjalne i czy mogę mówić o tym publicznie. Mogę powiedzieć, że prowadzimy negocjacje abym mógł być rezerwowym zawodnikiem walki o pas między Janem Błachowiczem i Gloverem Teixerą, ale jeszcze niczego nie podpisaliśmy.

W wywiadzie Prochazka wypowiadał się także na temat swojego sposobu na działanie podczas przygotowań do walki.

Kiedy zaczynam przygotowywać się do walki odcinam się od wszelkich zabaw – jak kontakt z przyjaciółmi a nawet seks. Wtedy tylko trenuję, czytam i uczę się angielskiego. Idę spać przed 20:00 i śpię do 9:30. Ta inna rutyna przyspiesza metabolizm i zaczynam tracić wagę, staję się silniejszy i szybszy. Moje przygotowania do walki są ciężkie.

Prochazka ma za sobą dwa występy w oktagonie UFC, Czech w efektownym stylu znokautował Volkana Oezdemira i Dominicka Reyesa.

Gala UFC 266 odbędzie się 4 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *