Jimi Manuwa: „Jestem przekonany, że rozprawiłbym się z Danielem Cormierem w dwóch rundach”

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC & Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images / wallpaper image

Zawodnik wagi półciężkiej UFC Jimi Manuwa wciąż chce zmierzyć się z mistrzem Danielem Cormierem i twierdzi, że byłby znacznie trudniejszym rywalem od Volkana Oezdemira, ostatniego rywala „DC”.

„Posterboy” jest przekonany, że Daniel Cormier miałby z nim znacznie większe problemy zwłaszcza przy próbie obalenia niż w pojedynku z Volkanem Oezdemirem na gali UFC 220 w Bostonie.

„DC nie będzie w stanie mnie tak łatwo pokonać. Nie będzie mógł zrobić ze mną tego, co zrobił w walce z Volkanem. Mam lepszą obronę w zapasach i lepsze jiu-jitsu niż Volkan.”

Po ogłoszeniu pojedynku mistrzowskiego między Danielem Cormierem a Stipe Miocicem na gali UFC 226, Manuwa jest zdania, że jego klubowy kolega z All Stars, Alexander Gustafsson, zasługuje na walkę o pas z Cormierem, ale dodał też, że on sam będzie się przygotowywał na wszelkie ewentualności gdyby to jemu nadarzyła się okazja walki z „DC”. Po tym, jak Cormier określił datę przejścia na emeryturę w marcu 2019 r., Manuwa stwierdził, że jeszcze w tym roku zamierza walczyć z mistrzem wagi półciężkiej.

„Na sto procent w tym roku.

Naprawdę wierzę, że mogę zatrzymać DC w dwóch rundach. Naprawdę wierzę w siebie. Chodzi o to, aby się tam dostać. Jestem o jedną, może dwie walki od tego pojedynku. Teraz będzie Błachowicz w marcu, a potem zobaczymy, co się stanie.”

Jimi Manuwa liczy na to, że uda mu się doprowadzić do walki o tytuł, po tym jak pokona Jana Błachowicza na gali UFC Fight Night 127 w Londynie.

Anglik opowiedział też dlaczego uważa, że tak dobrze poradziłby sobie w konfrontacji z Cormierem.

„On jest niskim, grubym zapaśnikiem. On myśli, że może balansować, myśli, że potrafi kopnąć wszystko – on jest niskim, grubym zapaśnikiem i to wszystko. Ja posiadam dobrą obronę w zapasach, mam dobre jiu-jitsu, on nie będzie w stanie ze mną wytrzymać.

Jestem inny niż Volkan, moje uderzenie różni się od wszystkich tych facetów, z którymi walczył. Jestem cierpliwy i mam nokautującą siłę ciosu.”

Manuwa opowiedział też o tych niezbyt przyjemnych relacjach z Cormierem, które pojawiły się przy okazji gali UFC 210 gdzie Manuwa starał się zestawić swoją osobę do kolejnej walki o pas.

„Nie podoba mi się ten facet. Ja i on mamy konflikt z przeszłości i takie tam. Po prostu nie lubię tego faceta, a on myśli, że jest ponad każdym. On myśli, że jest lepszy niż wszyscy inni. Po prostu nie lubię jego aury.

Jest świetnym wojownikiem i świetnym mistrzem, nie mogę mu tego odebrać, ale po prostu nie lubię jego osobowości.

Myślę, że zaczęło się to w Buffalo. Kiedy pokonał Rumble’a, zaczął mówić bzdury i obgadywać za kulisami i ja poszedłem tam za nim. Od tego czasu mieliśmy mocno na pieńku. Nie lubię tego faceta, on jest grubym zapaśnikiem. Gruby dupek, jak mówimy w Londynie.”

8 thoughts on “Jimi Manuwa: „Jestem przekonany, że rozprawiłbym się z Danielem Cormierem w dwóch rundach”

  1. Chyba kwasu się nawpierdalał albo serduszek. To by tłumaczył stany paradoidalne i halucynacje. Lepszy niż ozedemir a od ozedemira wyłączył nokaut. Gruby by mu wpierdolił w 1rundzie z łatwością z całą swoją nadwagą i karłowatoscia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *