Jessica Andrade nową mistrzynią dywizji słomkowej UFC!

File Photo

Jessica Andrade (20-6) w efektownym stylu wywalczyła tytuł mistrzyni wagi słomkowej na gali UFC 237 w Rio de Janeiro po pokonaniu przed czasem dotychczasowej mistrzyni Rose Namajunas (8-4).

Walka wieczoru brazylijskiej gali zakończyła się zwycięstwem Jessici Andrade, która znokautowała Rose Namajunas rozbijając ją slamem w drugiej rundzie. Andrade wygrała cztery walki z rzędu i została pierwszą zawodniczką, która zaserwowała Namajunas nokaut. Jednak do tego momentu był to w dużej mierze dominujący występ Thug Rose.

Namajunas rozpoczęła walkę lekko balansując na nogach. Mistrzyni krążyła wokoło, kąsając Andrade i unikając ciosów Brazylijki. Andrade po przyciśnięciu rywalki do siatki, wykonała pierwszy slam, ale Namajunas szybko wróciła do stójki. Mocne kolano z klinczu wstrząsnęło Andrade, ale szybko doszła do siebie.

W drugiej rundzie Andrade zaczęła atakować z większą siłą, zmuszając Namajunas do cofania się. Jednak nieustannie poruszająca się Namajunas utrudniała Brazylijce zadawanie ciosów. Andrade skróciła dystans i chwyciła Amerykankę za nogę, ale ta próbowała złapać ją w kimurę, ale bezskutecznie. Andrade podniosła Namajunas ponownie do góry i cisnęła nią o matę gasząc jej światło.

Jessica Andrade pokonała Rose Namajunas przez KO (slam), runda 2, 2:58.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *