Jessica Aguilar vs. Kalindra Faria na WSOF 15

Do arcyciekawego pojedynku dojdzie na 15 gali pod szyldem World Series of Fighting: mistrzyni wagi słomkowej Jessica Aguilar zmierzy się w obronie pasa z Kalindrą Faria.

Aguilar (18-4-0) w styczniu 2014 zdobyła pas mistrzowski WSOF i jeden raz go obroniła, w czerwcu. Nie przegrała od 4 lat, jednak kilka jej zwycięstw jeszcze przed przejściem do WSOF było kontrowersyjnych. W dwie strony mogła być oceniana jej walka z “Little” Patricią Vidonic na Bellator 94, wygrana przez Aguilar niejednogłośną decyzją. Rozczarowujący był też rewanż z Megumi “Mega Megu” Fujii, gdy Japonka nie mogła kontynuować walki z powodu wtykania jej palców do oczu. Jednak walki w WSOF to już zupełnie co innego: pas mistrzowski zdobyła poddając Alidę Gray, natomiast pierwszą obronę wygrała jednogłośnie z Emi “Kamikaze Angel” Fujino. Aguilar jest notowana jako numer 1 zunifikowanego rankingu wagi słomkowej kobiet, jednak w momencie gdy TUF 20 wyłoni mistrzynię UFC, Aguilar prawdopodobnie spadnie w rankingu. Można jedynie mieć nadzieję, że po wypełnieniu kontraktu z WSOF, po „Jag” zgłosi się w końcu UFC.

Faria (15-3-1) nie jest jeszcze znana szerokiej publiczności, jednak uważana jest za największe zagrożenie w całej dotychczasowej karierze Aguilar. Karierę zawodową zaczęła z rekordem 4-3-1, przegrywając z takimi zawodniczkami jak: Carina “Barbie” Damm, Claudia “Claudinha” Gadelha czy Vanessa Porto. Po ostatniej przegranej z Porto, odniosła 11 zwycięstw z rzędu, demolując po drodze przeciwniczki i dostając w końcu kontrakt z WSOF. W zunifikowanym rankingu wagi słomkowej kobiet jest #8.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *