Jessica Aguilar vs. Jodie Esquibel dodane do UFC Fight Night 131 w Utica

MMAjunkie.com

Znamy kolejne starcie, które odbędzie się na gali w Utica.

Będzie to drugie starcie kobiet podczas gali w Utica, tym razem w kategorii słomkowej. W pojedynku tym zobaczymy starcie pomiędzy Jessicą Aguilar (19-6) oraz Jodie Esquibel (6-3).

Jessica Aguilar to jedna z najbardziej doświadczonych zawodniczek w wadze słomkowej. W przeszłości walczyła m.in. dla Bellatora gdzie doszła do półfinału turnieju kobiecego w 2010 roku. Przed dołączeniem do największej organizacji MMA, była mistrzynią federacji WSOF. Pas obroniła dwukrotnie pokonując Emi Fujino oraz znaną z federacji KSW, Kalindrę Farię. W UFC stoczyła na razie dwa pojedynki, przegrywając przez decyzje z Claudią Gadelhą i Cortney Casey.

Jodie Esquibel stoczy swoją drogą walkę w organizacji UFC. Pierwszy pojedynek, który odbył się podczas gali w Gdańsku nie poszedł po jej myśli, ponieważ Amerykanka została wypunktowana przez Karolinę Kowalkiewicz. Przed dołączeniem do największej organizacji MMA na świecie, Esquibel występowała w federacji Invicta, notując tam rekord czterech zwycięstw i dwóch porażek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *