Jessica Aguilar nie wystąpi podczas gali UFC Fight Night 126 w Austin

Esther Lin / MMAFighting

Podczas gali w Teksasie nie zobaczymy byłej mistrzyni organizacji WSOF.

Jessica Aguilar (19-6) nie wystąpi podczas najbliższej gali UFC Fight Night 126, która odbędzie się 18 lutego w Austin.

Była mistrzyni organizacji WSOF w kategorii słomkowej, miała zmierzyć się z Livią Renatą Souzą podczas najbliższej gali. Niedawno okazało się, że Souza nie wystąpi w tym pojedynku, ponieważ zmaga się z kontuzją ręki, która uniemożliwiła jej podjęcie rywalizacji w Oktagonie. W związku z tą sytuacją, organizacja UFC rozpoczęła poszukiwania zastępczyni dla Aguilar, które ostatecznie nie przyniosły skutku. W związku z tym, Jessica Aguilar została zdjęta z rozpiski gali w Teksasie.

Organizacja UFC poinformowała również, że planuje przenieść zestawienie Aguilar – Souza na kolejną galę. Najprawdopodobniej będzie to: UFC on FOX 28 w Orlando lub UFC 222 w Las Vegas.

Jessica Aguilar to była mistrzyni organizacji WSOF w kategorii słomkowej, która w 2015 roku dołączyła do UFC. W debiutanckim pojedynku dla amerykańskiej organizacji, przegrała z Claudią Gadelhą, która wygrała przez jednogłośną decyzję. Kolejną walkę w Oktagonie stoczyła dopiero w maju 2017 roku, ponieważ zmagała się z poważną kontuzją. Drugi pojedynek także nie poszedł po myśli zawodniczki z klubu American Top Team, a zawodniczką, która okazała się od niej lepsza, była Cortney Casey.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *