„Jeśli będę musiał wziąć z nim ślub, żeby z nim walczyć, to zrobię to” – Henry Cejudo nie chce odpuścić walki z Jose Aldo

mmamania.com

Mistrz wagi koguciej UFC Henry Cejudo ma już zaplanowaną walkę w obronie tytułu przeciwko byłemu mistrzowi Dominickowi Cruzowi, ale naprawdę chce walczyć z byłym mistrzem wagi piórkowej Jose Aldo. Ostatnio nawet żartował, że jest gotów „poślubić” Brazylijczyka, aby zabrać go do USA na walkę.

Henry Cejudo pierwotnie miał walczyć właśnie z Jose Aldo na gali UFC 250 w Sao Paulo w Brazylii w dniu 9 maja, ale niestety ta gala została odwołana z powodu pandemii koronawirusa.

Henry’emu Cejudo zestawiono następnie walkę z Dominickiem Cruzem w tym samym dniu w Stanach Zjednoczonych na przełożonej gali UFC 249, która odbędzie się w Jacksonville na Florydzie. To dlatego, ponieważ Aldo nie mógł opuścić Brazylii z powodu ograniczeń w podróżowaniu związanych z wirusem.

Podczas gdy Cejudo skupia się teraz na zbliżającej się walce w obronie tytułu przed Cruzem, głośno mówi o swojej chęci walki z Aldo. Rozmawiając w tym tygodniu z TMZ Sports, Cejudo po raz kolejny wezwał do zorganizowania walki z Aldo w najbliższej przyszłości. „Triple C” zażartował nawet, że jest skłonny poślubić brazylijską legendę, jeśli ułatwi mu to wyjazd do Stanów Zjednoczonych na walkę.

„Powiedziałem Dana White’owi, że podejmę tę walkę z Dominickiem Cruzem, ale nie chcę zostawić Jose „Baldo”. Jeśli będę musiał wziąć z nim ślub, żeby z nim walczyć, to zrobię to. Dosłownie, poślubię tego kolesia, żeby go wyciągnąć stamtąd. On ma problemy z wizami… Będę klęczał na jednym kolanie, żeby móc skopać mu tyłek.”

Henry Cejudo nie walczy od czerwca 2019 roku, kiedy to pokonał Marlona Moraesa w walce o wolny  tytuł wagi koguciej, który zwolnił się po tym, jak były mistrz TJ Dillashaw został zawieszony za stosowanie EPO. Ponieważ w tym czasie Cejudo nadal posiadał tytuł mistrza wagi muszej, to sprawiło, że był jednym z niewielu zawodników w historii UFC posiadających tytuły w dwóch kategoriach wagowych jednocześnie.

Jeśli chodzi o Jose Aldo, to ma on za sobą dwie przegrane walki. W pierwsze z nich przegrał przez jednogłośną decyzję z aktualnym mistrzem wagi piórkowej Alexandrem Volkanovskim w maju ubiegłego roku, a w grudniu przegrał przez niejednogłośną decyzję z Marlonem Moraesem w swoim debiucie w kategorii koguciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.