Jeff Mayweather i Joe Rogan o potencjalnej walce Floyda Mayweathera z CM Punkiem w Oktagonie UFC

reemusboxing.com/mmaplus.co.uk

Przez ostatnie kilka tygodni pojawiło się sporo plotek i doniesień, także od samego Floyda Mayweathera o jego potencjalnym debiucie w MMA w Oktagonie UFC.

Chociaż wciąż wydaje się to bardzo mało prawdopodobne, to nie ustają spekulacje z kim miałby stoczyć swoją pierwszą walkę niepokonany mistrz w boksie. Oczywiście pierwszym kandydatem jaki przychodzi na myśl jest mistrz wagi lekkiej UFC i były przeciwnik Mayweathera, Conor McGregor, który miałby szansę na zrewanżowanie się za przegrany pojedynek bokserski. Okazuje się, że pojawia się jeszcze inna opcja na kandydata do walki z Floydem i jest nim Phil „CM Punk” Brooks.

Rozmawiając z Jody Kohn, wujek Floyda, Jeff Mayweather, zasugerował, że jego siostrzeniec mógłby pokonać byłego zapaśnika CM Punka przed rewanżem z McGregorem.

„Nie wiem, kto to jest, ale możemy najpierw jemu zlać dupę.”

Wujek Mayweathera wypowiedział się również na temat szans Floyda w pojedynku MMA. Chociaż rozumie ryzyko, to wierzy, że jego siostrzeniec może się dobrze spisać, jeśli będzie potrafił wykorzystać pracę swoich nóg i unikać ruchów przeciwnika.

„Nie chodzi o pie***ną obronę i balans ramionami. Chodzi o to, żeby Floyd używał nóg, był sprytny. Jeśli Floyd zostanie kopnięty, dostanie łokciem, kolanem lub coś takiego, oczywiście są szanse na to, że przegra.

Jeśli Floyd użyje swoich nóg – mówię o pie***ym tańcu (i poruszaniu się), a nie o bieganiu wokół, to powinno być w porządku. To część boksu i zawodnicy MMA też to robią, ale nie mogą zrobić tego tak dobrze jak on, i na tym polega różnica.

Tak długo, jak będzie tak robił, da sobie szansę. Da sobie szansę, ponieważ utrzyma rywala na dystansie do uderzenia. Jeśli jednak Floyd zostanie sprowadzony do parteru, walka się skończy.”

Poniżej cała wypowiedź Jeffa Mayweathera na temat potencjalnej walki Floyda w MMA i jego szansach.

Na temat walki Mayweathera z CM Punkiem w MMA, swoją opinię przedstawił również komentator UFC Joe Rogan, który rozmawiał na ten temat w swoim programie „Joe Rogan Experience”.

„Posłuchaj, jeśli ta walka byłaby przeciwko McGregorowi, Floyd nie ma szans. Przeciwko CM Punkowi, Floyd ma realną szansę. Chyba że CM Punk znajdzie sposób – CM Punk jest znacznie większy. Bądźmy szczerzy. CM Punk jest facetem, który rywalizował z przeciwnikami w wadze 190 funtów, tnąc swoją wagę do 170, aby walczyć w UFC. On nie bierze niczego. Jestem prawie pewien, przynajmniej według wszystkich, z którymi rozmawiałem, którzy mają o nim wiedzę, (on jest czysty). Floyd Mayweather jest najlepszym bokserem, może nawet najlepszym bokserem wszech czasów – przynajmniej na papierze. Niewiarygodne osiągnięcia; 50-0. Nie obchodzi mnie, czy ostatnią walką był pojedynek z Conorem McGregorem, on nadal ma rekord 50-0. To (przekleństwo) szaleństwo. On jest na innym poziomie od każdego, kto jest na innym poziomie.”

One thought on “Jeff Mayweather i Joe Rogan o potencjalnej walce Floyda Mayweathera z CM Punkiem w Oktagonie UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.