Jason High nie jest już zawodnikiem UFC

Powodem zwolnienia jest incydent, jaki miał miejsce w oktagonie zaraz po przerwaniu walki przez sędziego.

Jason High (18-5, 2-3 w UFC) po wygranej walce z Anthonym Lapsleyem zdecydował się zejść kategorii lekkiej. Na sobotniej gali UFC Fight Night: Henderson vs. Khabilov zmierzył się z Rafaelem dos Anjosem (21-7, 10-5 w UFC, #6 w rankingu UFC). Walka zakończyła się w II rundzie przez TKO ale to nie przegrana była powodem wyrzucenia z UFC.

Tuż po przerwaniu walki przez Kevina Mulhalla zdenerwowany High odepchnął sędziego. Za swoje zachowanie przeprosił, ale to nie wystarczyło. Dana White zdecydował o usunięciu zawodnika z szeregów UFC.

Jason High wstał i popchnął sędziego – jest zwolniony. Mam zamiar go wyrzucić. To tak samo jak Paul Daley uderzył przeciwnika po skończonej walce. Nigdy, kiedykolwiek nie wolno Ci popchnąć sędziego. Jesteś skończony. Przeprosił na twitterze, ale on to zrobił.”

Paul Daley został usunięty z UFC za uderzenie Josha Koschecka po walce. Podobny los spotkał Renato Sobrala, który pomimo odklepania do nieprzytomności dusił Davida Heatha.

Prezydent UFC podjął słuszną decyzję czy jednak nie powinien zwalniać Jasona?

6 thoughts on “Jason High nie jest już zawodnikiem UFC

1. No właśnie… podobna sytuacja z Daleyem i Koszekiem. Daley się wku*wił dlatego że tamta łajza symulowała że dostała kolano w parterze. i słusznie zrobił że mu przywalił