Janu Cruz vs Wojciech Wierzbicki na FEN 6!

fen6-cruz-wierzbicki

Świetny portugalski zawodnik tajskiego boksu, Janu „Malkriado” Cruz powróci na ring organizacji Fight Exclusive Night już na najbliższej gali FEN 6 „Showtime”, która odbędzie się 6-go marca 2015 roku we wrocławskiej hali „Orbita”.Nazywany „Hanibalem”, walczący niezwykle widowiskowo Portugalczyk zmierzy się z aktualnym zawodowym mistrzem Europy organizacji WAKO-Pro, Wojciechem Wierzbickim z Centrum Sportów Walki Kick-Fighter Zgorzelec. Pojedynek odbędzie się na zasadach K-1 Rules w kategorii do 77 kg. To może być jedna z najbardziej fascynujących walk tego świetnie zapowiadającego się wydarzenia.

Janu Cruz debiutował na polskiej scenie Kickboxingu, podczas gali FEN 5 w Lubinie, gdzie wraz z najlepszym polskim zawodnikiem wagi półśredniej, Pawłem Biszczakiem, stoczyli niezwykle dramatyczny pojedynek, który śmiało można nazwać thrillerem roku. Była to najlepsza walka tej gali i mimo przegranej Janu, organizacja FEN chce mu dać szansę walki ponownie. Cruz to dwukrotny mistrz Portugalii w Muay Thai. Trenował w tak renomowanych klubach jak Vos Gym i Mikes Gym w Amsterdamie w Holandii. Ma 32 lata i 28 zwycięstw przy 3 porażkach na koncie.

Wojciech Wierzbicki ma 26 lat, a tytuł mistrza Europy zdobył 13-go grudnia 2014 roku pokonując w pięciorundowej walce Włocha, Andrea Andrenacciego. Wierzbicki był jeszcze zawodowym Międzynarodowym Mistrzem Polski K-1 -75 kg Polskiego Związku Kick-Boxingu. Tytuł ten wywalczył 19 stycznia 2013 roku pokonując Białorusina, Denisa Rayko, a starcie to było jednocześnie eliminatorem do Grand Prix Russia K-1 Open. Podopieczny Krzysztofa Szyrny dotarł w tym zawodowym turnieju do półfinału, odpadając dopiero po walce z wielokrotnym mistrzem świata, legendarnym Dmitrym Valentem.

Na swoim koncie Wierzbicki ma jeszcze zwycięstwa nad mistrzem Europy full-contact Przemysławem Ziemnickim, świetnym Słowakiem Patrikiem Tothem i zawodowym mistrzem Niemiec WFMC Unalem Aydinem. Łącznie Wierzbicki stoczył 10 zawodowych walk z czego 2 przegrał. W amatorstwie był między innymi wicemistrzem Polski seniorów low-kick, brązowym medalistą mistrzostw Polski seniorów K-1 i brązowym medalistą Pucharu Europy WAK-1F na Łotwie. Tytuły amatorskie zdobył po zaledwie dwóch latach treningu.

Cruz jest gwiazdą i z Pawłem Biszczakiem oczarował polską publiczność. Ludzie mimo porażki chcą go oglądać podobnie jak Pawła. Obaj będą walczyć na tej gali i niewykluczone, że w przyszłości znów staną naprzeciw siebie, by walczyć o pas naszej rosnącej w siłę organizacji” – powiedział jeden z prezesów FEN, Rafał Sawicki.

Wierzymy, że ten i inne pojedynki jakie widzowie obejrzą w dniu 6-go marca przejdą do historii polskich Sztuk Walki a Kickboxingu w szczególności. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA a nikogo z Was nie powinno tam zabraknąć.

Informujemy, iż bilety są dostępne w sprzedaży internetowej na stronie www.eventim.pl oraz w punktach stacjonarnych tej sieci takich jak: Saturn, EMPiK, Media Expert i Media Markt. Pełna lista punków dostępna pod linkiem: TUTAJ

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *