Jan Błachowicz w obronie pasa wagi półciężkiej przeciwko Gloverowi Teixeira na UFC 266

Mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz stanie do pojedynku w obronie tytułu na gali UFC 266, mierząc się z Gloverem Teixeirą.

Jan Błachowicz (28-8 MMA, 11-5 UFC) spotka się z Gloverem Teixeirą (32-7 MMA, 15-5 UFC) na gali UFC 266, która odbędzie się 4 września. Informację tę podał prezydent UFC Dana White w rozmowie z ESPN. Nie ogłoszono jeszcze miejsca ani lokalizacji tego wydarzenia oraz żadnych innych walk.

Błachowicz będzie walczył w swojej drugiej obronie tytułu. Po tym jak we wrześniu na UFC 253 zdobył wakujący tytuł w wadze do 205 funtów przez nokaut w drugiej rundzie w starciu z Dominickiem Reyesem. Na UFC 259 w marcu, Błachowicz po raz pierwszy obronił tytuł w walce z mistrzem wagi średniej Israelem Adesanya, sprawiając mu pierwszą porażkę w karierze. „Cieszyński Książe” był w stanie wielokrotnie obalać Adesanyę w drodze do zwycięstwa przez jednogłośną decyzję.

Tymczasem 41-letni Teixeira w końcu zasłużył na drugie starcie o tytuł. Brazylijczyk nie zdołał zdobyć pasa wagi półciężkiej w kwietniu 2014 roku, kiedy to został pokonany przez ówczesnego mistrza Jona Jonesa na UFC 172. W kolejnych walkach Teixeira osiągał mieszane rezultaty, aż do momentu, gdy rozpoczął niesamowitą passę pięciu zwycięstw. W swoich ostatnich dwóch walkach Texiera pokonał dwóch byłych pretendentów do tytułu. Po brutalnym pokonaniu Anthony’ego Smitha w kwietniu ubiegłego roku, Teixeira poddał Thiago Santosa we wrześniu.

Krótko po ogłoszeniu walki, Glover Teixeira wydał oświadczenie na Twitterze, w którym wyraził radość z tego, że w końcu po raz drugi stanie do walki o tytuł.

„Ciężka praca popłaca, jestem szczęśliwy i gotowy na 4 września. Mistrz wagi półciężkiej UFC.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *