Jan Błachowicz vs. Ronaldo Souza na UFC Fight Night 164

Polak wystąpi na listopadowej gali.

Jak poinformował Dana White w rozmowie ze stacją ESPN, Ronaldo Souza (26-7 1 NC, 9-4 w UFC, #6 w rankingu UFC wagi średniej) zmienia kategorię wagową na półciężką a w kolejnym pojedynku zmierzy się z Janem Błachowiczem (24-8, 7-5 w UFC, #5 w rankingu UFC wagi półciężkiej). To starcie będzie najważniejszym wydarzeniem gali UFC Fight Night 164.

Błachowicz ma na koncie pięć zwycięstw w sześciu ostatnich pojedynkach, w ciągu ostatnich dwóch lat Polak przegrał tylko starcie z Thiago Santosem. W ostatniej walce Jan ciężko znokautował Luke’a Rockholda.

Souza od kilku pojedynków walczy w kratkę przeplatając zwycięstwa z porażkami. Pomiędzy przegranymi na punkty w rywalizacji z Kelvinem Gastelum i Jackiem Hermanssonem Brazylijczyk stoczył ciężki bój z Chrisem Weidmanem, którego pokonał przez nokaut w III rundzie.

Gala UFC Fight Night 164 odbędzie się 16 listopada w Sao Paulo.

2 thoughts on “Jan Błachowicz vs. Ronaldo Souza na UFC Fight Night 164

  1. Tak jak mówią znawcy tematu Błachowicz w najbliższych a może dalszej przyszłości o ile w ogóle nie dostanie w największej organizacji mma jakim jest ufc walki o pas .Tak jak w boksie zaczynają tu się układy i polityka przy organizacji walk a nie rankingi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *