Jan Błachowicz pochwalił Israela Adesanyę za „odrobienie pracy domowej”

Jan Błachowicz Instagram

Mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz pochwalił mistrza wagi średniej Israela Adesanyę za poprawę grapplingu w walce z Marvinem Vettorim, mówiąc, że „odrobił pracę domową”.

Jan Błachowicz sprawił Israelowi Adesanyi pierwszą porażkę w MMA w marcu, kiedy pokonał go przez jednogłośną decyzję w walce, w której Błachowicz obalił Adesanyę i kontrolował go w parterze. Niektórzy sądzili, że Błachowicz pokazał gotowy schemat jak pokonać Adesanyę, ale ten pokazał jak poprawił się w swoim grapplingu w walce z Vettorim na UFC 263 w minioną sobotę, wygrywając przez jednogłośną decyzję. W jednym z momentów walki Vettori zdobył plecy Adesanyi, ale ten zdołał wyjść z tej pozycji i uniknąć zagrożenia.

Rozmawiając z Jamesem Lynchem, Błachowicz został zapytany o to, co sądzi o występie Adesanyi przeciwko Vettoriemu na UFC 263, a ten powiedział, że był pod wrażeniem walki.

„Dobra walka do oglądania. Dobra robota. Myślę, że Vettori spisał się trochę lepiej, kiedy go obalił, ale myślę, że Adesanya odrobił pracę domową i teraz będzie dużo bardziej niebezpieczny w parterze. Kilka razy go przesweepował – gdy Vettori wszedł mu za plecy, uciekł naprawdę łatwo. Dobra robota.”

Zapytany o to, czy uważa, że przedstawił schemat, jak pokonać Adesanyę, gdy pokonał go na UFC 259, mistrz wagi półciężkiej stwierdził, że „The Last Stylebender” nie bez powodu jest jednym z najlepszych na świecie i cieszy się, że Nigeryjczyk odrabia lekcje.

„Czy ja pokazałem światu jak to się robi? Israel jest jednym z najlepszych na świecie. Jest mistrzem świata. Tak jak mówiłem wcześniej, on naprawdę dobrze odrobił pracę domową i widzieliśmy tego efekt w walce, więc gratulacje.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *