Jan Błachowicz kontuzjowany, nie zawalczy z Aleksandarem Rakiciem

Polak wypadł z rozpiski marcowej gali.

Jan Błachowicz (28-9, 11-6 w UFC, #1 w rankingu UFC) musiał wycofać się z walki na UFC Fight Night 205 z powodu kontuzji, taką informację jako pierwszy podał portal MMA Cultura. Nieoficjalne doniesienia dodają, że starcie z Aleksandarem Rakiciem (14-2, 6-1 w UFC, #3 w rankingu UFC) ma być przesunięte na późniejszy termin.

Dla Błachowicza miał być to powrót do klatki po stracie pasa wagi półciężkiej na rzecz Glovera Teixeirę, Polak przegrał z Brazylijczykiem na UFC 267. Jan zdobył wakujący tytuł pokonując Dominicka Reyesa we wrześniu 2020r., następnie z sukcesem obronił pas w starciu z mistrzem wagi średniej, Israelem Adesanyą.

Rakić ma na koncie 7 występów w oktagonie UFC, jedyną porażkę w największej organizacji MMA na świecie zanotował w rywalizacji z Volkanem Oezdemirem. Obecnie Austriak ma za sobą dwie z rzędu wygrane, 29-latek na punkty pokonał Anthony’ego Smitha i Thiago Santosa.

Gala UFC Fight Night 205 odbędzie się 26 marca w Columbus, w stanie Ohio. Nową walką wieczoru mianowano pojedynek Neila Magny’ego z Maxem Griffinem w limicie dywizji półśredniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *