James Moontasri oraz Phillipe Nover ogłosili zakończenie karier

Dave Mandel/Sherdog.com

Kolejni zawodnicy zakończyli zawodowe zmagania.

Po sobotniej przegranej na UFC 208 Phillipe Nover (11-8-1, 1-6 w UFC) zdecydował się zakończyć zawodową karierę. O swojej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Chcę podziękować, UFC, Dana White’owi i Seanowi Shelby’emu za danie mi drugiej szansy w moim śnie jako zawodnika. Oficjalnie odchodzę z MMA. Wielkie podziękowania dla ludzi z mojego teamu i trenerów za te wszystkie lata a także wspierającej mnie rodzinie i przyjaciołom. Teraz skupię się na czymś innym. To był niesamowity bieg i cieszę się, że spróbowałem tego.

Nover po raz pierwszy dostał się do UFC w 2008r. dzięki udziałowi w 8 edycji show The Ultimate Fighter. W programie Phillipe pokonał 3 rywali a w finale przegrał z Efrainem Escudero, po kolejnych dwóch przegranych został zwolniony. Ponownie trafił do UFC w 2015r. i zanotował wygraną z Yiu Chul Namem. Później przegrał walki z Zubairą Tukhugovem, Renanem Barao oraz Rickiem Glennem i najprawdopodobniej czekałoby go zwolnienie.

Zakończenie swojej zawodniczej kariery ogłosił także James Moontasri (9-5, 2-4 w UFC).

Dziękuję UFC i wszystkim ludziom, którzy mnie wspierali. Dano mi wiele możliwości i jestem bardzo dumny ze wszystkiego co udało mi się osiągnąć. Jestem z siebie dumny i jestem podekscytowany nowym rozdziałem mojego życia. Sztuki walki są moim życiem i to się nigdy nie zmieni. Dziękuję moim menadżerom, moim trenerom i moim niesamowitym fanom. Bardzo Was wszystkich kocham.

Moonstasri zadebiutował w UFC biorąc z małym wyprzedzeniem walkę z Joe Ellenbergerem, pojedynek ten James przegrał po kontrowersyjnej decyzji sędziów. Później Moonwalker stoczył jeszcze pięć walk w największej organizacji MMA na świecie notując dwie wygrane i trzy porażki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *