Jake Paul znokautował Bena Askrena w walce bokserskiej na Triller Fight Club

Al Bello/Getty Images

Jake Paul spełnił swoją obietnicę i udowodnił, że jest lepszy od Bena Askrena w sobotnim pojedynku bokserskim.

Po długich oczekiwaniach Jake Paul i Ben Askren w końcu stanęli w ringu, by wymienić się ciosami. Paul wygrał przez TKO w pierwszej rundzie po tym, jak sędzia uznał, że Askren nie jest w stanie kontynuować walki, mimo że ten odpowiedział na liczenie po nokaucie.

Walka w wadze cruiserweight (190 funtów) była głównym pojedynkiem wieczoru gali Triller Fight Club zorganizowanej na Mercedes-Benz Stadium w Atlancie.

Paul, YouTuber, aktor i raper, zadebiutował w boksie w styczniu 2020 roku, pokonując przez TKO w pierwszej rundzie kolegę YouTubera Ali Esona Giba. Jego druga walka odbyła się w listopadzie, kiedy pokonał byłego zawodnika NBA i mistrza Slam Dunk Nate’a Robinsona przez nokaut, który trafił do sieci i stał się viralem.

Teraz Paul dodał nazwisko Askrena do swojego CV i powiedział, że następne wyzwanie będzie trudniejsze, ponieważ chce jeszcze bardziej powiększyć swój rekord.

Z kolei Ben Askren prawdopodobnie zakończył swoją przygodę z walkami.

Po dwóch przegranych walkach z Jorge Masvidalem i Demianem Maią pod sztandarem UFC, Askren wycofał się z rywalizacji w MMA w listopadzie 2019 roku. Następnie przeszedł operację wymiany stawu biodrowego, a to przełożyło się na jego nieobecność w sporcie.

Ponad rok później pojawiła się jednak okazja, aby zmierzyć się z Paulem w boksie i zdecydował się na to. Wynik nie poszedł po jego myśli i 36-latek być może zakończył już na dobre swoją karierę.

Jake Paul pokonał Bena Askrena przez TKO (prawy sierpowy) – runda 1, 1:59

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *