Jake Ellenberger vs Carlos Condit na UFC 143?

(mmamania.com)

We wrześniu 2009 Jake Ellenberger wszedł praktycznie z ulicy na walkę z Carlosem Conditem, który był świeżo po niejednogłośnej porażce z Martinem Kampmannem. Po trzech rundach morderczej walki, to Condit wyniósł, znów niejednogłośne, zwycięstwo.

Dla „Natural Born Killer” zapoczątkowało to złotą passę – wygrywał z takimi zawodnikami jak Rory MacDonald, Dan Hardy i Dong Hyun Kim , a następnie ustalono jego walkę z B.J. Pennem. Zamieniła się ona w wizję walki z Georgesem St. Pierre, która jednak nie doszła do skutku z powodu kontuzji mistrza i w najbliższym czasie również do niej nie dojdzie, z powodu Nicka Diaza.

Condit ma jednak obiecaną walkę na 4 lutego 2012 na gali UFC 143: „St. Pierre vs. Diaz”.

Jake Ellenberger powiedział ESPN: „Nasza walka ma sens. Ale z jego perspektywy to ryzykowna walka. Mógł mieć walkę o pas, a teraz jeśli przegra, nie wiadomo, co się stanie. Ja bym chciał tej walki, ale to zależy od UFC i Carlosa. Na razie po prostu trenuję i szykuję się do walki w okolicach stycznia czy lutego. Zobaczymy, jak to będzie.”

Od czasu ich starcia w 2009, Condit ma rekord 4-0 (trzy KO i jedna decyzja), natomiast Ellenberger może się pochwalić rekordem 5-0 (4 KO i jedna decyzja). Ich walka na UFC 143 zatem zdecydowanie ma sens.

2 thoughts on “Jake Ellenberger vs Carlos Condit na UFC 143?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *