Jak dopompować mięśnie?

Wiele osób trenuje ciężko, ale mimo tego, czegoś im brakuje. Nie widzą spuchniętych mięśni lub zaczerwienionych powierzchni. Bez tak zwanej pompy treningowej, często obserwuje się spadek motywacji, chęci do działania. Owa pompa nie jest jedynie świadomym  działaniem na psychikę, ale również fizycznym efektem wywołanym określonym treningiem lub wspomaganym odpowiednim suplementem.

Polega ona na tym, że zwiększony zostaje przepływ krwi do mięśni. Naczynia krwionośne zwiększają wtedy swoją objętość, a wraz z możliwością przyjęcia większej ilości krwi, otrzymujemy więcej składników odżywczych, których jest ona transporterem. Gdy ulegamy tym korzyściom jesteśmy w stanie zwiększyć swoją wytrzymałość na treningu oraz pracę. Włókna mięśniowe przyzwyczajają się do określonych bodźców treningowych. Jeżeli zjawisko pompy mięśniowej może zwiększyć pracę jaką wykonamy, to również dostarczamy włóknom bardziej różnorodnych bodźców.

Jak to się  dzieje?

Otóż, jak już  wspomniałem wraz z krwią, do mięśnie transportowane są witaminy, minerały oraz zwiększa się zasób energetyczny. Jeśli jesteśmy w stanie przyjąć więcej krwi, to również powiększymy magazyn energii naszych mięśni. Jak można uzyskać pompę mięśniową? Służą do tego tak zwane boostery tlenku azotu. Naturalnie produkcję tlenku azotu można zwiększyć dostarczając organizmowi większych dawek argininy będącej aminokwasem względnie egzogennym (zapotrzebowanie jest zwiększone wyłącznie w określonych warunkach). Jakie jeszcze korzyści uzyskujemy z korzystania z owych boosterów? Nasze mięśnie są znacznie bardziej natlenowane, a wytrzymałość mięśni zwiększa się dzięki procesowi resyntezy ATP, który pozwala na lepszą odbudowę magazynu energii. Polepsza się również nasza regeneracja oraz odporność na zmęczenie, ze względu na pomocne działanie w usuwaniu kwasu mlekowego.

Korzyści z tych suplementów są zauważalne również po zakończonym treningu. Dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych nie dostarczamy jedynie tlenu, witamin i minerałów. To działanie ma na celu również uzyskanie łatwiejszego i szybszego dostępu do węglowodanów oraz aminokwasów po zakończeniu sesji treningowej. Wiadomo, że podczas wysiłku poziom glikogenu (cukrowiec będący materiałem zapasowym człowieka) mięśniowego jest wyczerpywany. Napływ cukrów po wysiłku fizycznym podczas zażywania boosterów, pozwala uzupełnić zasoby glikogenu w mięśniach. Dostarczane aminokwasy szybciej mogą zahamować katabolizm oraz nastawić nas na fazę anaboliczną (budującą). Faktem jest, że na treningu włókna mięśniowe ulegają rozrywaniu. Boostery  tlanku azotu mają za zadanie zwiększyć tak zwaną nadkompensację po treningową i tym samym doprowadzić do zwiększenia grubości tych włókien. Oczywiście w czasie wysiłku nasze mięśnie gromadzą wiele toksyn, a w tym również agresywnych wolnych rodników. Suplementy tlenku azotu mogą pomóc zwalczyć wolne rodniki. Tym samym można wspomóc to działanie czekając aż kortyzol w ciągu 15 minut po zakończonym treningu, usunie toksyny znacznie skuteczniej z pomocą suplementu.

Activlab tworząc  NO Muscle Pump postanowił skorzystać z korzyści płynących ze zwiększonego przepływu węglowodanów. W porcji 50g znajdują się 33g węglowodanów. Preparat zażywa się na około 20-30 minut przed treningiem. Cukry zawarte w nim będą odżywiać nasze mięśnie podczas treningu, a tym samym spowodują wolniejsze wyczerpywanie się glikogenu. Dodatkowo owocuje to potężnym zastrzykiem energii. AKG w składzie ma zapewnić argininie większą stabilność i lepsze działanie, aby mogła wspomóc efekt zwiększenia produkcji NO – do tego właśnie używamy połączenia tych dwóch związków, otrzymując AAKG (Alfa – ketoglutaran argininy). Cytrulina występuje w połączeniu z kwasem jabłkowym (jabłczan cytruliny) z tego samego powodu. Ponadto przedłuża ona trwającą pompę mięśniową. Zatem przemiany argininy i Cytrulina przechodzą na najwyższy, dostępny poziom energetyczny. Arginina jest także prekursorem kreatyny w organizmie, a już sama zawartość trzech form kreatyny (monowodzian, jabłczan oraz ester etylowy) w produkcie, czyni go niezwykle cennym i przydatnym. Zakładając, że w NO Muscle Pump zmniejszylibyśmy dawkę węglowodanów, otrzymalibyśmy produkt o nazwie Crea Shot. Dodatkowo booster ten wyposażony jest w dawkę kofeiny mającej za zadanie pobudzić nas do działania i wzmóc efekt termogeniczny, przygotowując nasz organizm w lepszym stopniu w czasie rozgrzewki.

Podsumowując wszystkie zalety, możemy spodziewać się  szybszego pokrycia zapotrzebowania na: składniki mineralne, witaminy, tlen, energię. Pełni funkcję  pomocniczą w antykatabolizmie oraz fazie anabolicznej, dzięki zwiększonemu przepływowi cukrów i aminokwasów. Zwiększa: regenerację, wydolność, energię, siłę.

Janusz Ziółkowski – Dietetyk
[email protected]

ACTIVLAB to odżywki i suplementy zarówno dla sportowców i osób aktywnych, jak również dla każdego, kto chce poprawić swoją kondycję, zdrowie, urodę i witalność.

Dzięki odpowiednio dobranym surowcom sprowadzanym z najlepszych światowych laboratoriów, naszemu długoletniemu doświadczeniu w branży żywienia i dietetyki, profesjonalnej i wykształconej kadrze pracowniczej, a także ścisłej współpracy ze światem nauki jakość produktów marki ACTIVLAB w niczym nie ustępuje najlepszym tego typu produktom na świecie.

www.activlab.pl

6 thoughts on “Jak dopompować mięśnie?

  1. „ACTIVLAB to odżywki i suplementy zarówno dla sportowców i osób aktywnych, jak również dla każdego, kto chce poprawić swoją kondycję, zdrowie, urodę i witalność.”

    Ja chce poprawic urode…Czy zwykle maseczki plus np plasterki ogorka wysarcza?;)

Comments are closed.