Jairzinho Rozenstruik rzutem na taśmę kończy Alistaira Overeema pozostawiając mu „pamiątkę” na resztę życia

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Jairzinho Rozenstruikowi zajęło trochę czasu pokonanie Alistaira Overeema w walce wieczoru gali UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie, ale ostatecznie zrobił to, co planował i skończył rywala przed czasem.

Walka trwała niemal pełne 25 minut, niemal, ponieważ zakończyła się w czasie 4:56 finałowej piątej rundy sobotniej gali. Na cztery sekundy przed końcem pojedynku Jairzinho Rozenstruik (10-0 MMA, 4-0 UFC) trafił Alistaira Overeema (45-18 MMA, 10-7 UFC) dwoma ciosami z czego ten ostatni powalił go doprowadzając do zakończenia walki przez TKO. Tym zwycięstwem, zawodnik z Surinamu zamknął swój niesamowity rok debiutu w UFC, w którym stoczył cztery wygrane walki kończąc wszystkie przed czasem.

Po rozpoczęciu pierwszej rundy, zawodnicy wyprowadzali niewiele pojedynczych ciosów w pierwszych minutach po czym Overeem sprowadził Rozenstruika do parteru. Przez resztę czasu pierwszej rundy Overeem kontrolował sytuację z pozycji bocznej.

W drugiej i trzeciej rundzie plan Overeema był oczywisty – pozostać w dystansie i w miarę możliwości wchodzić w klincz. Przy wielu okazjach Overeem wyprowadzał mocne lewe overhandy i dokładał niskie kopnięcia oraz kopnięcia na korpus. Rozenstruik przyjmował najcięższe strzały Overeema bez większego problemu.

W trzeciej rundzie, Overeem ponownie poszedł po udane sprowadzenie. Wraz z upływem czasu Overeem był w stanie podnieść nieco pozycję i zaserwować swojemu przeciwnikowi mocne ground and pound.

Najlepsza akcja Rozenstruika jak dotąd przyszła w czwartej rundzie. Przy dwóch różnych okazjach Rozenstruik zaatakował Overeema serią ciosów. Przy drugiej próbie, Rozenstruik spróbował kopnięcia z wyskoku i latającego kolana. Overeem przetrwał ataki chowając się za gardą i powrócił do zadawania pojedynczych ciosów.

W finałowej rundzie coraz bardziej było widoczne zmęczenie Overeema, który znacznie zwolnił i jego ciosy nie miały już takiej mocy. Rozenstruik coraz bardziej przechodził do głosu wywierając presję. W samej końcówce rundy, Jairzinho Rozenstruik trafił Alistaira Overeema lewym, a potem prawym overhandem, którym nie dość, że go powalił, to jeszcze doprowadził do koszmarnego rozerwania górnej wargi Overeema. Mimo, że Holender wstał i chciał kontynuować walkę, sędzia widząc jak chwieje się na nogach przerwał pojedynek.

Finalnie Jairzinho Rozenstruik pokonał Alistaira Overeema przez TKO (cios), runda 5, 4:56

Jairzinho Rozenstruik zakończył przed czasem po ciosach dziewięć ze swoich dziesięciu zawodowych walk i wciąż pozostaje niepokonany. W walkach w UFC pokonał Juniora Albini, Allena Crowdera, Andreia Arlovskiego i teraz Alistaira Overeema. Dla Alistaira Overeema jest to przegrana po dwóch zwycięstwach w walkach przez TKO z Sergeiem Pavlovichem i Alexeyem Oleynikiem.