Jairzinho Rozenstruik chce stoczyć jedną z najlepszych walk w 2020 roku zakończoną nokautem na Francisie Ngannou

Jeff Bottari/Zuffa LLC via Getty Images

Jairzinho Rozenstruik spodziewa się, że będzie kontynuował swoją serię zwycięstw przez nokauty dokładając kolejny, kiedy zmierzy się z Francisem Ngannou na gali UFC 249.

Rozenstruik i Ngannou mieli stanąć na czele gali UFC Columbus, a następnie walczyć 18 kwietnia, ale wydarzenia te zostały odwołane. Teraz w końcu spełni się życzenie Rozenstruika, aby walczyć z Ngannou 9 maja.

„Nie dziwię się, że chciał ze mną walczyć. Wiem, że chciał ze mną walczyć, bo długo nie będzie walczył. Dla mnie jest to odpowiedni facet do walki i dobre wyzwanie. To ktoś, z kim nikt nie chce walczyć. Ale dla mnie, jestem wielkim fanem wyzwań, więc moja drużyna uznała, że jest właściwym człowiekiem i aby awansować dalej w rankingach, jest odpowiednim przeciwnikiem do walki. Szukam walki, która zagwarantuje mi pojedynek o tytuł, więc to jest droga, którą muszę przejść. To przygotowuje mnie do walki o pas.”

W ostatniej walce Rozenstruika znokautował on Alistaira Overeema, któremu pozostały tylko sekundy do końca walki. Było to największe zwycięstwo w karierze Surinamczyka, które pokazało, że nawet w późniejszych rundach potrafi zachować dużo siły i może walczyć 25 minut.

„Wiele się nauczyłem w tej walce, nigdy nie walczyłem tak długo. Byłem pełen pasji, zobaczyłem okazję i go trafiłem. Dla mnie, to była wspaniała walka. To było dla mnie ważne.”

Chociaż Jairzinho Rozenstruik przygotowywał się do pięciu rund z Francisem Ngannou, nie obchodzi go, że teraz będzie to walka w na trzy rundy. Wierzy w to, że pojedynek nie dojdzie nawet do trzeciej rundy, ponieważ 32-latek jest przekonany, że znokautuje Ngannou, i wierzy, że może to zrobić również na początku walki.

„Zamierzam uczynić tę walkę jedną z najlepszych w 2020 roku. Zamierzam wygrać przez nokaut. Muszę. To jedyne, co się liczy. Tak ciężko trenowałem, że muszę wygrać tę walkę. Znokautuję go w drugiej rundzie. Ale nie zdziw się, jeśli trafię go w pierwszej rundzie. Po prostu chcę zgarnąć to zwycięstwo i patrzeć w przyszłość.”

Jeśli Rozenstruik wygra przez nokaut, wie, że będzie następny w kolejce do tytułu wagi ciężkiej. Mówi jednak, że nie wytrzyma w oczekiwaniu na walkę o pas, ponieważ chce pozostać aktywny i walczyć cztery razy w 2020 roku.

„Stoczę ten pojedynek i zobaczymy, czego chce UFC. Znajdą coś dla mnie, zawsze to robią. Mam zamiar pokonać Ngannou, a potem przygotować się do pojedynku o tytuł. Zawsze chcę pozostać aktywny.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.