Jack Hermansson i Kelvin Gastelum spotkają się 18 lipca na UFC Fight Island

Fot. UFC

Jack Hermansson i Kelvin Gastelum staną do pojedynku w wadze średniej podczas lipcowej gali, która ma się odbyć na „UFC Fight Island”.

Jack Hermansson i Kelvin Gastelum dyskutowali o walce już od dłuższego czasu i wygląda na to, że w końcu do niej dojdzie na gali planowanej na 18 lipca na tajemniczej UFC Fight Island. Informację o pojedynku podał Brett Okamoto z ESPN.

„Według źródeł, Jack Hermansson i Kelvin Gastelum zgodzili się spotkać 18 lipca na Fight Island.”

Jack Hermansson (20-5 MMA, 7-3 UFC) miał bardzo dobrą serię czterech zwycięstw z rzędu w których pokonał Thalesa Leitesa, Geralda Meerschaerta i Davida Brancha przed czasem i Ronaldo Souzę przez jednogłośną decyzję. Seria ta została przerwana w ostatniej walce we wrześniu ubiegłego roku w której Hermansson przegrał przez TKO w drugiej rundzie z Jaredem Cannonierem na gali UFC w Kopenhadze.

Hermansson miał walczyć z Chrisem Weidmanem na gali UFC Oklahoma City w dniu 2 maja, ale gala została odwołana z powodu pandemii COVID-19.

Kelvin Gastelum (15-5, 1 NC MMA, 10-5, 1 NC) ma za sobą dwie porażki z Israelem Adesanya przez jednogłośną decyzję i Darrenem Tillem  przez niejednogłośną decyzję w ostatniej walce na UFC 244 w listopadzie ubiegłego roku. Wcześniej Till wygrał dwa pojedynki w których pokonał Michaela Bispinga przez nokaut w pierwszej rundzie i Ronaldo Souzę przez niejednogłośną decyzję. Gastelum został również zawieszony przez USADA za zażywanie marihuany po przegranej z Tillem na UFC 244.

Na razie nie wiadomo, czy będzie to główna walka wieczoru. Obydwaj rzucali sobie wyzwania w przeszłości, a zwycięzca tego pojedynku powinien w kolejnej walce zmierzyć się z rywalem z pierwszej piątki dywizji średniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *