Izabela Badurek podpisała kontrakt z UFC i zawalczy w Krakowie

Izabela Badurek
Izabela Badurek Facebook

O tym, że Izabela Badurek zwiąże się z jakąś dużą organizacją było wiadomo od kilku dni jednak dopiero teraz oficjalnie zostało potwierdzone, że będzie to UFC.

Iza Badurek, to 23-letnia zawodniczka MMA pochodząca z Lublina, a aktualnie trenująca w klubie S4 Warszawa pod okiem Roberta Jocza. Zawodowy rekord Izy, to pięć zwycięstw i dwie porażki z czego wszystkie wygrane walki zakończyła w pierwszej rundzie poddając swoje rywalki. Ostatnie walki Badurek, to dobra passa trzech zwycięstw. Stylem bazowym Izy jest Judo w którym posiada brązowy pas podobnie jak w Kudo i niebieski pas BJJ.

Izabela Badurek Facebook
Izabela Badurek Facebook

Izabela Badurek swoją pierwszą walkę w UFC stoczy 11 kwietnia na gali UFC Fight Night 64: Gonzaga vs. Cro Cop 2 w Krakowie. Rywalką Badurek będzie 24-letnia zawodniczka z Rosji – Aleksandra Albu, która również zadebiutuje w UFC. Rosjanka ma w rekordzie pięć walk (różne źródła podają inne dane) i są to same zwycięstwa, lecz ostatnią walkę stoczyła w czerwcu 2013 roku. Albu już wcześniej mogła zadebiutować w UFC na gali UFC Fight Night 33, a jej rywalką miała być Julie Kedzie. Do walki tej niestety nie doszło z powodu kontuzji Aleksandry.

Alexandra Albu (1)
Aleksandra Albu Facebook

7 thoughts on “Izabela Badurek podpisała kontrakt z UFC i zawalczy w Krakowie

 1. Nie ogarniam polityki kontraktowej UFC 😀

  Iza owszem, jest dobrą zawodniczką, ale ostatnio miała problemy ze zrobieniem wagi 64kg – a teraz ma zejść do 52? Będę czekać na ważenie z zapartym tchem 😉

  Ciekawa jestem, jakie zapisy kontraktowe wiążą Karolinę Kowalkiewicz, bo po jej ostatniej walce z Farią, to w ciemno bym obie brała do UFC i nie bała się na co-mainy dawać.

 2. sava9e

  Jeśli nie rozumiesz to Ci wyjaśnię bo to jest proste jak budowa cepa. Izabela trafiła do UFC bo widocznie ma potencjał i może coś osiągnąć.Iza wszystkie walki które wygrała kończyła w pierwszej rundzie i to ją wyróżnia. Ma szansę spektakularnie zakończyć pojedynek skoro zawsze kończy przez poddania. Karolina walczy dla KSW i kilka walk wygrała przez decyzje, gdzie czasami to trzeci sędzia zadecydował o jej wygranej, poza tym jest na kontrakcie ksw ( „w szponach panów K&L” ).

 3. Po Karolinie było widać, że nie jest w pełnej dyspozycji, jednak nadal podtrzymuję to, co już mówiłam: uważam, że na tą chwilę Kowalkiewicz to jedyna zawodniczka z PL, która zasługuje na kontrakt z UFC (nie liczę Asi oczywiście, bo ona już dla tego promotora walczy i oby nam jej gwiazda jaśniała jak najdłużej 🙂 )

 4. Dzieki Junior za wytlumaczenie. W sumie moze i tak jest. Chociaz nadal uwazam, ze nie ma zawodniczki, ktora bardziej by zaslugiwala na kontrakt z UFC niz Karolina. Wiem, ze w ostatniej walce nie blyszczala, ale byla przeziebiona, wiec jestem w stanie to zrozumiec.
  Co do Asi to o niej nie pisze, bo ona juz w UFC walczy. W dodatku niedlugo o pas 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.