IX Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w K-1 we Wrocławiu

mistrzostwa_polski_k1_wroclaw_duzy_ver2

Po dwóch latach przerwy do Wrocławia powracają najważniejsze i najbardziej prestiżowe krajowe zawody Kickboxingu, jakimi są Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w K-1 Rules. Rozpoczną się one w czwartek, 9 czerwca, i potrwają do niedzieli, 12 czerwca 2016 roku. Będzie to dziewiąta edycja zawodów, których historia zaczęła się w 2008 roku. Organizatorem wydarzenia jest miejscowy klub Fighter 1992 Wrocław, kierowany przez jednego z kickboxerskich prekursorów i jedną z najwybitniejszych postaci polskiej sceny sportów walki, Tomasza Skrzypka. Nad całością czuwa i sankcjonuje zawody Polski Związek Kickboxingu, którego władze będą uważnie przyglądać się najwszechstronniejszej kickboxerskiej rywalizacji.

W tym roku do konfrontacji stanie około trzystu zawodników z kilkudziesięciu polskich klubów. Rywalizacja obejmie kategorie juniorów, seniorki i seniorów. Zawody są niezwykle ważne w kontekście przyszłorocznego World Games 2017, które odbędą się właśnie we Wrocławiu i będą największą sportową imprezą w Polsce w roku 2017. Kickboxing wszedł do ich programu, ze względu na prawo jakie przysługuje gospodarzowi imprezy do zaproponowania dowolnej dyscypliny na Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich jak nazywane są zawody World Games.

To zobowiązuje i stawia przed MP określone wymagania. Tu będzie tworzyć się trzon kadry, która zostanie powołana do rywalizacji z resztą kickboxerskiego świata. Ilość medali jaką może zdobyć Polska ma szansę być rekordowa, bowiem nasz kraj dysponuje prawdziwymi perełkami, jeśli chodzi o zawodników.

Właśnie większość tych gwiazd kibice będą mogli obejrzeć we wrocławskiej Hali Gwardii przy ulicy Krupniczej 15. Warto wspomnieć choćby o takich zawodniczkach jak: 6-krotna mistrzyni świata Paulina Bieć, Róża Gumienna oraz zawodnikach jak: Dawid Kasperski, czy aktualny mistrz świata WAKO-PRO Michał Turyński. To mistrzowie, którzy zaznaczyli swoją obecność nie tylko na zawodach amatorskich, ale także zawodowych. Warto w wolnej chwili zajrzeć do wrocławskiego obiektu, bez względu na porę dnia, bowiem walki eliminacyjne rozpoczną się w piątek, 9 czerwca już od godziny 9.00, a w sobotę i niedzielę od 10.00 i trwać będą, aż do GALI FINAŁOWEJ, która rozpocznie się w niedzielę, o godzinie 15.00. Będzie ona miała zawodową oprawę, a udział w niej wezmą NAJLEPSI z NAJLEPSZYCH, którzy udowodnią to w trzydniowej rywalizacji. Tego nie można przegapić i to apel do sympatyków Sportów Walki z Wrocławia i okolic.

To będzie wielkie święto Kickboxingu, z którym jestem związany kilkadziesiąt lat. Wrocław był, jest i także będzie podczas Mistrzostw stolicą polskiego Kickboxingu. To właśnie tu odbyły się pierwsze zawoddy K-1 Rules i we Wrocławiu startowało wcześniej zawodowe K-1. Przez ten sport przeszły dziesiątki tysięcy ludzi i właśnie ich zapraszam szczególnie na zawody. Będzie to okazja do porównań i wspomnień, a także zobaczenia, jak ważny i widowiskowy stał się ten sport.” – powiedział legendarny już dziś trener Tomasz Skrzypek. W jego imieniu zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków Sportów Walki, a Kickboxingu w szczególności.

Program imprezy:

10/06/2016 (piątek) Hala Gwardii
9.00 – 13.00 – walki eliminacyjne
13.00 – 14.00 – przerwa obiadowa
od 14.00 ciąg dalszy walk eliminacyjnych i ćwierćfinały

11/06/2016 (sobota) Hala Gwardii
7.30 – 8.30 – waga kontrolna (zwolnieni zawodnicy z kategorii wagowych open)
10.00 – 13.00 – walki ćwierćfinałowe i półfinały
13.00 – 14.00 – przerwa obiadowa
od 14.00 – walki półfinałowe do finałów

12/06/2016 (niedziela) Hala Gwardii
10.00 – 13.00 – walki finałowe juniorzy
13.00 – 15.00 – uroczyste rozpoczęcie walk finałowych seniorów
16.00 – 19.00 – walki finałowe seniorzy

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *