Israel Adesanya wypunktował Marvina Vettoriego i obronił pas mistrza wagi średniej na UFC 263

UFC

Mistrz wagi średniej UFC, Israel Adesanya obronił pokonując bez większych problemów swojego dwukrotnego rywala, Marvina Vettoriego w walce wieczoru na gali UFC 263.

Na UFC on FOX 29 w kwietniu 2018 roku, Adesanya (21-1 MMA, 10-1 UFC) pokonał Vettoriego (17-4-1 MMA, 7-3-1 UFC) przez niejednogłośną decyzję. Była to drugą walką Adesanyi w organizacji i piątą Vettoriego. Od czasu ich pierwszego spotkania, obydwaj toczyli między sobą trash talk w wywiadach i w mediach społecznościowych, doprowadzając do rewanżu.

Walka była w dużej mierze zdominowana przez Adesanyę. Mistrz wykorzystywał swoje kopnięcia na nogi jako główną broń, która osłabiała Vettoriego, który parł do przodu. Co prawda Vettori kilka razy obalał rywala, ale sprowadzeń do parteru było niewiele i często Adesanya odwracał pozycję.

Najlepszy moment Vettoriego nastąpił w 3 rundzie, kiedy to zdobył plecy Adesanyi i starał się o duszenie zza pleców. Nie trwało to jednak długo, ponieważ Adesanya skręcił się i zajął pozycję z góry.

Gdy zabrzmiała syrena kończąca walkę i odczytano decyzję sędziów, Vettori wyglądał na oszołomionego. Wymienił spokojne kilka zdań z Adesanyą, gdy obaj spierali się o to, czy decyzja była słuszna czy nie.

Israel Adesanya pokonał Marvina Vettoriego przez jednogłośną decyzję (50-45, 50-45, 50-45)

Po walce Adesanya zadedykował zwycięstwo swojemu zmarłemu przyjacielowi i partnerowi treningowemu z City Kickboxing Fau Vake’owi, który został brutalnie pobity i zmarł w maju. Następnie zwrócił uwagę na swoje kolejne potencjalne wyzwanie i wezwał do rewanżu z Robertem Whittakerem, człowiekiem, któremu odebrał tytuł w 2019 roku.

31-letni Adesanya powraca na ścieżkę zwycięstw po nieudanej próbie osiągnięcia statusu podwójnego mistrza. Na UFC 259 w marcu, Adesanya przegrał przez jednogłośną decyzję w walce tytuł wagi półciężkiej przeciwko mistrzowi Janowi Błachowiczowi. Przegrana ta była pierwszą w jego karierze.

Wracając do wagi średniej, Adesanya obronił tytuł po raz trzeci. Jego pierwsze dwie obrony były przeciwko Paulo Costa i Yoelowi Romero.

Dla Vettoriego przegrana przerwała passę pięciu wygranych walk. Przed sobotnią walką z Adesanyą, Vettori przegrał po raz ostatni w swojej pierwszej walce. Wszystkie porażki w karierze Vettori poniósł przez decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *