Israel Adesanya vs. Marvin Vettori II w planach na UFC 263

Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports

Pojedynek średnich najprawdopodobniej znajdzie się w rozpisce czerwcowej gali.

We wczorajszym wywiadzie dla Billa Simmonsa prezydent UFC potwierdził, że organizacja planuje zestawienie rewanżowego starcia Israela Adesanyi (20-1, 9-1 w UFC) z Marvinem Vettorim (17-4-1, 7-2-1 w UFC, #3 w rankingu UFC), którego stawką będzie mistrzowski pas kategorii -84kg.

Średni po raz pierwszy walczyli w kwietniu 2018r., wówczas Adesanya niejednogłośną decyzją sędziów pokonał rywala. Israel powróci do klatki po pierwszej w karierze porażce jaką w marcu zafundował mu Jan Błachowicz pokonując zawodnika z Nigerii na pełnym dystansie walki o pas wagi półciężkiej. 31-latek ma na koncie dwie udane obrony pasa dywizji średniej – w 2020r. Adesanya pokonał Yoela Romero i Paulo Costę.

Vettori od czasu porażki w rywalizacji z Nigeryjczykiem zanotował pięć zwycięstw z rzędu. Włoch trafił na trzecie miejsce w rankingu kategorii średniej po ostatnich wygranych w walkach z Jackiem Hermanssonem i Kevinem Hollandem, obu rywali Marvin pewnie pokonał decyzjami sędziów po pięciorundowych walkach.

Gala UFC 263 odbędzie się 12 czerwca, podczas eventu dojdzie także do walki o pas wagi muszej pomiędzy Deivesonem Figueiredo a Brandonem Moreno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.