Israel Adesanya rozmawiał z Daną White’em na temat sprowadzenia UFC do Afryki: Prace nad tym już trwają

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Wschodząca gwiazda wagi średniej UFC Israel Adesanya powiedział, że rozmawiał z prezydentem UFC Daną White’em o zorganizowaniu pierwszej gali w Afryce.

Israel Adesanya chce pomóc w sprowadzeniu UFC na kontynent afrykański. Adesanya urodził się w Lagos, w Nigerii i chciałaby walczyć na pierwszej w historii karcie UFC na drugim co do wielkości kontynencie na świecie. Adesanya rozmawiała już o tym z Daną White’em i w wywiadzie dla ESPN powiedział, że projekt jest już w trakcie realizacji.

Innym urodzonym w Afryce czołowym zawodnikiem UFC jest Kamaru Usman, który w przyszłym miesiącu zwalczy z mistrzem Tyronem Woodley’em o tytuł wagi półśredniej. Usman ma szansę zostać pierwszym w historii Nigerii mistrzem UFC. Gdyby tak się stało, Adesanya będzie chciał kontynuować swój wzrost w dywizji 185 funtów, a ten czas mógłby się idealnie pokryć ze sprowadzeniem UFC do Afryki:

„To już jest w trakcie prac, rozmawiamy o tym od jakiegoś czasu. Rozmawiałem o tym również z Daną White’em, kiedy miałem z nim spotkanie. W końcu będziemy mieli wielu facetów.

Kamaru Usman walczy o tytuł, urodził się w Nigerii i będzie walczył o tytuł z Tyronem Woodleyem, więc może być pierwszym nigeryjskim mistrzem UFC. Ale nie przeszkadza mi to. Będę drugim nigeryjskim mistrzem UFC. To byłoby fajne, zabrać tytuł do Afryki.”

Adesanya zbliża się do największej walki w swojej karierze. W ten weekend zmierzy się z byłym mistrzem wagi średniej Andersonem Silvą na gali UFC 234 na Rod Laver Arena w Melbourne w Australii. Zwycięzca tego pojedynku dostanie walkę o tytuł mistrza wagi średniej.

One thought on “Israel Adesanya rozmawiał z Daną White’em na temat sprowadzenia UFC do Afryki: Prace nad tym już trwają

  1. Jeśli chodzi o mnie to nie wierzę że ufc gale zrobi w Afryce .robią gale tam gdzie kasę zarobić mogą czyli Europa ,Stany Zjednoczone no ale to moje zdarzenia każdy może mieć inne to tyle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *