Israel Adesanya potwierdza, że Darren Till dostanie walkę o pas jeżeli pokona Marvina Vettoriego

themaclife.com

Israel Adesanya potwierdził, że będzie bronił tytułu mistrza wagi średniej Darrenem Tillem, jeśli uda się pokonać Marvina Vettoriego na zbliżającej się gali UFC on ABC 2.

Panujący mistrz wagi średniej, Israel Adesanya (20-1), poniósł pierwszą porażkę w swojej karierze MMA na początku tego miesiąca w walce z mistrzem wagi półciężkiej Janem Błachowiczem na UFC 259. Adesanya powróci teraz do swojej dywizji, aby bronić pasa.

„The Last Stylebender” ma kilku potencjalnych przeciwników, z którymi mógłby się zmierzyć. Na szczycie listy znajdują się rewanże z Robertem Whittakerem lub Marvinem Vettorim, a także nowe pojedynki z Darrenem Tillem lub Kevinem Hollandem.

Whittaker zmierzy się 17 kwietnia z Kelvinem Gastelumem, natomiast Till i Vettori zmierzą się w walce wieczoru gali UFC on ABC 2, która odbędzie się 10 kwietnia.

Pomimo faktu, że Darren Till wygrał tylko jedną walkę z jego ostatnich czterech występów w Oktagonie, Israel Adesanya potwierdził niedawno, że zawodnik z Liverpoolu będzie następnym pretendentem do tytułu, jeśli pokona Marvina Vettoriego w przyszłym miesiącu.

„Zdecydowanie, jeśli wygra, dostanie walkę o pas” – powiedział Adesanya w rozmowie z ESPN. „’Scouser’ jest numerem jeden na liście. Ale rób swoją robotę Till, kelnerze”.

Nigeryjczyk dodał, że jest zainteresowany powrotem do klatki już w maju lub czerwcu.

Darren Till (18-3-1) jest po porażce przez jednogłośną decyzją z Robertem Whittakerem w swojej ostatniej walce w lipcu ubiegłego roku. Tamta przegrana poprzedzona była zwycięstwem przez niejednogłośną decyzję nad Kelvinem Gastelumem na UFC 244.

Co ciekawe, o przeciwniku Tilla w osobie Vettoriego, Israel Adesanya już nie wspomniał jako o pretendencie gdyby to on wygrał. „The Italian Dream” walczył już z Adesanyą i dał mu prawdopodobnie najtrudniejszą walkę do tej pory w wadze średniej w kwietniu 2018 roku, ale ostatecznie przegrał walkę przez niejednogłośną decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *