Israel Adesanya lekceważąco odpowiada Derekowi Brunsonowi na wyzwanie do rewanżu

Josh Hedges/Zuffa LLC

Mistrz wagi średniej UFC Israel Adesanya usłyszał, jak Derek Brunson po zwycięskiej walce z Darrenem Tillem na UFC Fight Night 191 wymienia jego nazwisko i zareagował lekceważąco na wyzwanie do walki o pas.

Po zwycięstwie w trzeciej rundzie przez poddanie nad Darrenem Tillem w walce wieczoru gali UFC Fight Night 191, Derek Brunson podbiegł do najbliższej kamery i wyzwał mistrza Israela Adesanyę do rewanżu za ich pierwszą walkę na UFC 230.

Adesanya, który zawsze szybko odpowiada, gdy się o nim mówi, odpowiedział na tę wiadomość krótkim oświadczeniem za pośrednictwem Twittera:

„Uspokój się… chłopcze.

Nadal jesteś cienki… synu.”

Adesanya użył gry słów z nazwiskiem Brunsona w swojej odpowiedzi, co nie było zbyt subtelnym akcentem w jego lekceważącej odpowiedzi. W tweecie Adesanya zamieścił wideo z wiadomością Brunsona z nałożonym tekstem, który brzmi: „…zapamiętajcie, kiedy ostatni raz nazwał mnie „chłopcem”.”

Ci dwaj zawodnicy spotkali się w Oktagonie na UFC 230 w listopadzie 2018 roku i wówczas Adesanya skończył Brunsona przez TKO w pierwszej rundzie po tym, jak zapaśnik nie był w stanie sprowadzić walki do parteru. Adesanya wkrótce potem po trzech następnych walkach zdobył tytuł mistrza wagi średniej, pokonując Roberta Whittakera na UFC 243.

Od tamtej pory, po zmianie obozu, Brunson poczynił znaczne postępy w swojej technice. Odniósł pięć zwycięstw z rzędu i twierdzi, że jest gotowy na kolejną walkę z mistrzem.

Adesanya jest po swojej trzeciej obronie tytułu, po wygranej z Marvinem Vettorim przez jednogłośną decyzję na UFC 263. Mimo ostatnich sukcesów Brunsona, mistrz nie wydaje się być zainteresowany rewanżem. W swojej kolejnej walce na początku 2022 roku ma bronić tytułu w rewanżu z byłym mistrzem Robertem Whittakerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *