Islam Makhachev vs. Davi Ramos i Mairbek Taisumov vs. Carlos Diego Ferreira na UFC 242

Pojedynki lekkich w rozpisce wrześniowej gali.

Jak za pośrednictwem twittera poinformowała największa organizacja MMA na świecie, rozpiskę gali oznaczonej numerem 242 wzbogaciły dwa interesujące starcia w kategorii lekkiej pomiędzy Islamem Makhachevem (17-1, 6-1 w UFC, #14 w rankingu UFC) i Davim Ramosem (10-2, 4-1 w UFC) oraz Mairbekiem Taisumovem (28-5, 7-1 w UFC) i Carlosem Diego Ferreirą (15-2, 6-2 w UFC).

Makhachev jest obecnie na fali pięciu kolejnych zwycięstw odniesionych od września 2016r. Rosjanin pokonał m.in. Chrisa Wade’a, Nika Lentza i Armana Tsarukyana. Z kolei Ramos od czasu porażki w debiucie w UFC z sukcesem odprawił czterech kolejnych rywali. W ostatniej walce Davi decyzją sędziów pokonał Austina Hubbarda.

Taisumov jest niepokonany od marca 2014r. kiedy to musiał uznać wyższość Michela Prazeresa. W pięciu z sześciu ostatnich zwycięstw Mairbek odprawiał rywali przed czasem. Ferreira od czasu porażki poniesionej z rąk Dustina Poiriera odnotował cztery zwycięstwa pokonując m.in. Oliviera Aubin-Merciera i Rustama Khabilova.

Gala UFC 242 odbędzie się 7 września w Abu Dhabi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *