Invicta 8 we wrześniu – w walce wieczoru Waterson vs. Tamada

Kilka dni temu Invicta FC poinformowała o dacie swojej gali, numerowanej jako Invicta 8. Gala odbędzie się 6 września, a w walce wieczoru zmierzą się: mistrzyni wagi atomowej Invicta FC Michelle Waterson oraz Yasuko Tamada.

Waterson (11-3) ma za sobą 4 wygrane z rzędu, ostatni raz walczyła ponad rok temu zdobywając pas po zwycięstwie nad Jessicą Penne. Jest to pierwsza obrona pasa.

Tamada (15-8-3) walczy w MMA od 9 lat. Za sobą ma 3 wygrane z rzędu pod szyldem JEWELS i jest notowana jako numer 6 wagi atomowej.

W drugiej walce wieczoru zobaczymy pojedynek, którego stawką będzie zwakowany pas wagi słomkowej Invicta FC. Zawalczą o niego była mistrzyni XFC Stephanie Eggink oraz Katja Kankaanpää. Eggink (4-1) zdobyła pas XFC pokonując znaną z TUF 20 Angelę Magana, na koncie ma też zwycięstwo z inną uczestniczką TUF 20, Heather Clark. Kankaanpää (9-1-1) z kolei była niepokonana przez 9 walk, zanim przegrała z Joanne Calderwood. Ostatnią walkę stoczyła w maju, pokonując Alyonę Rassohyna.

Mówi się, że na karcie walk zobaczymy też pojedynek Roxanne Modafferi vs. Tara LaRosa. Zawodniczki spotkały się już dwukrotnie: w 2006 LaRosa zwyciężyła przez decyzję, natomiast w 2010 górą była Modafferi, a walka ta została walką roku w rankingu WMMA Press Awards.

India Gomes nie powalczy o tytuł mistrzowski wagi piórkowej, natomiast zobaczymy ją kategorię niżej – w wadze koguciej spotka się z Tonyą Evinger. Gomes (10-2) była główną pretendentką do pasa wagi 145, ale postanowiła zejść do niższej wagi. Jedyne porażki odniosła w walkach z Amandą Nunes i Rondą Rousey.

Pozostałe walki na karcie:

  • Michelle Ould po długiej przerwie wróci do klatki i zmierzy się z niepokonaną DeAnna Bennett – zwyciężczyni prawdopodobnie spotka się następnie z mistrzynią wagi muszej, Barb Honchak
  • Peggy Morgan zadebiutuje w Invicta w walce z Meksykanką Irene Aldana
  • Niepokonana Alexa Grasso (4-0) zmierzy się z Ashley Cummins (3-2)
  • Niepokonana specjalistka od nokautów Veronica Rothenhausler stanie naprzeciwko Charmiane Tweet w pierwszej w Invicta FC walce w kategorii lekkiej (155 funtów)
  • Jodie Esquibel zawalczy z Jinh Yu Frey w kategorii atomowej
  • JJ Aldrich zadebiutuje zawodowo w walce z Delaney Owen

Na pewno nie zobaczymy Cris „Cyborg” Justino – Brazylijka zawalczy prawdopodobnie na kolejnej gali, testowo w wadze koguciej.

Do końca roku mają odbyć się 2-3 gale Invicta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.