Ilima-Lei Macfarlane pierwszą mistrzynią Bellatora w wadze muszej

Bellator

W co-main evencie gali Bellator 186, organizacja zestawiła walkę mającą wyłonić pierwszą mistrzynię dywizji muszej. W walce tej zmierzyły się Ilima-Lei Macfarlane i Emily Ducote.

Pojedynek ten był starciem rewanżowym w którym podobnie jak w pierwszej walce zwycięsko z niego wyszła niepokonana Ilima-Lei Macfarlane, która pokonała Emily Ducote przez poddanie w piątej rundzie.

Macfarlane dominowała w pierwszej rundzie. To ona atakowała i była bardziej agresywna zadając ciosy kolanami w klinczu i mocne ciosy z dystansu. Macfarlane obaliła Ducota i zaczęła szukać szansy na poddanie.

W drugiej rundzie Ducote była trochę bardziej aktywna i zaczęła odpowiadać ciosami wywierając presję. Jej ciosy dochodziły do celu.

W trzeciej rundzie najlepszą akcją było obalenie w wykonaniu Macfarlane, ale było to jużpod koniec rudny, więc zabrakło czasu na rozwinięcie się akcji. Z kolei w czwartej rundzie, to Ducote zdecydowała się na obalenie rywalki i udało jej się to.

W piątej rundzie, Ducote ponownie zdecydowała się na sprowadzenie walki do parteru, ale dalsza akcja pokazała, że nie była to najlepsza decyzja, ponieważ zakończyła się jej porażką. Będąc w wysokiej gardzie Macfarlane, Ducote wpadła w pułapkę trójkątnego duszenia nogami i nie była w stanie z niej uciec ostatecznie odklepując walkę.

„Jest tak wiele powodów, dla których tak bardzo chciałam to wygrać. Dla mojej rodziny, przede wszystkim mojej rodziny, która przybyła tu z Hawajów. Dla mojego teamu i ludzi, którzy byli ze mną od pierwszego dnia i codziennie mówili mi, że zostanę mistrzynią. Nigdy im nie wierzyłam, a teraz jestem tutaj i chcę wrócić z pasem do swojego klubu.

To jest również dla Bellatora. Chciałam reprezentować Bellatora i być ich pierwszą mistrzynią za wszystko, co dla mnie zrobili w mojej karierze. To także dla was.” – powiedziała 27-letnia, niepokonana Hawajka Ilima-Lei Macfarlane (7-0), która została pierwszą mistrzynią Bellatora w wadze muszej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.