Ile jeszcze czasu zostało GSP?

Jak długo Georges St. Pierre jeszcze będzie walczyć? Kanadyjczyk niedługo skończy 32 lata (w sumie wiek młodzieńczy w porównaniu do o 10 lat starszego Dana Hendersona), jednak jego kariera jest wciąż przerywana przez kontuzje. Kontuzje są jak nokauty – z biegiem czasu coraz łatwiej o nie.

Trener Firas Zahabi mówi:

„Jego obozy przygotowawcze są bardzo trudne. Organizowałem ich już wiele. Mogę powiedzieć, że GSP poświęca na nie niesamowite ilości energii, czasu, pieniędzy i godzin spędzonych na treningu. Przygotowanie go do walki wymaga wiele wysiłku. Czy on może tak pociągnąć jeszcze cztery-pięć lat? Nie wiem. Poświęca dużo wolnego czasu, aby utrzymać tytuł i umiejętności. To trudne. Czy będzie chciał kolejnego obozu przygotowawczego? Na pewno. Uważam, że jeden będzie chciał na pewno, ale potem drugi i trzeci? Nie wiem. To zależy od niego. Czy nadal ma w sobie ogień i pasję? Zobaczymy.”

Kontuzje są ciągle powracającym problemem w MMA. Karty gal zmieniają się czasem z dnia na dzień, bo któryś zawodnik nie może podjąć walki z uwagi na kontuzję.

St. Pierre ma bronić pasa w walce z Johny’m Hendricksem, ale do walki dojdzie nie wcześniej niż za pół roku, ponieważ mistrz znów jest kontuzjowany. Zdarza się przy szaleńczych treningach.

 

5 thoughts on “Ile jeszcze czasu zostało GSP?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *