III Memoriał im. Jigoro Kano w Judo Honorowy Patronat Ambasady Japońskiej – relacja

W miniony weekend tj 26-27 listopada odbył się już po raz trzeci „Memoriał im. Jigoro Kano w Judo” organizowany przez Poznańską Akademię Judo przy współorganizacji Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Luboń, Urzędu Miasta Poznań oraz Szkolnego Związku Sportowego. Zawody zostały rozegrane w Lubońskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Po raz pierwszy impreza została objęta Honorowym Patronatem Ambasady Japońskiej oraz przez zwycięzcę prestiżowego turnieju w Japonii „Jigoro Kano Cup”- Tomasza Kowalskiego.

Pand to po raz pierwszy w turnieju wzięły udział osoby niepełnosprawne. „ Od września 2011 jako drugi Klub w Polsce otworzyliśmy sekcję Judo dla osób niepełnosprawnych, którą prowadzi nasz instruktor Dariusz Migdałek. Wielkie emocje towarzyszyły uczestnikom podczas pojedynków , publiczność cały czas oklaskami dopingowała i zagrzewała ich do walki, a na koniec niesamowita radość po zwycięskiej walce i uhonorowaniu medalem”- mówi Radosław Miśkiewicz, prezes Klubu. Następnie odbył się turniej dla dzieci 7-12 lat, a w niedzielę dla młodzieży 13-19 lat. W zawodach uczestniczyło łącznie 602 uczestników z 41 polskich klubów. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach wagowych zostali udekorowani medalami i nagrodami.

Kwalifikację drużynową z obydwu dni wygrała nasza Akademia i otrzymała piękny Puchar. Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkową koszulkę. Gośćmi zagranicznymi były zaprzyjaźnione drużyny z Francji z klubu AS Bondy Paryż oraz z Hiszpani z Judo Club Walencja. „Cieszymy się z frekwencji uczestników, niestety nie udało się pobić rekordowej zeszłorocznej liczby 620, jednak obecność tak dużej liczby zawodników potwierdza, że zawody są bardzo dobrze zorganizowane, mają fantastyczną atmosferę, cieszą się uznaniem oraz stały na bardzo wysokim poziomie” mówi Barbara Jopek, dyrektor imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *