II edycja młodzieżowej ligi sportów walki SPARTANWEAR

(http://www.plkb.pl)

W Hali Sportowej przy ul. Korczaka 10 w Płock – Borowiczki, 19 czerwca zainauguruje II edycja Młodzieżowej Ligi  SPARTANWEAR /MLS/. Podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się 10 edycji  pod marką MLS. Organizatorem Młodzieżowej Ligi  SPARTANWEAR jest Stowarzyszenie Polska Liga Kick – Boxingu w Płocku (organizator min. Angels of Fire) przy udziale Urzędu Miasta Płocka. Współorganizatorem projektu jest Stowarzyszenie Nasz Kraj w Płocku. Patronat honorowy nad MLS objął Mirosław Milewski Prezydent Miasta Płocka. Promotorem ligi jest Tadeusz Kopciński. Patronat sportowy sprawuje Polski Związek Kick – Boxingu (PZKB) w Warszawie. Pierwszeństwo startu w rozgrywkach MLS posiada młodzież w wieku od 14 lat do 21 lat, uprawiająca amatorsko sporty walki: kick-boxing; Sandę; Muay Thai, boks; karate; MMA; jujitsu oraz grappling. Wszystkie pojedynki ligi będą rozgrywane na ringu bokserskim w nast. stylach: low – kick; K-1; Muay Thai; Sanda; MMA; karate oraz boks. Organizatorzy nie przewidują pobierania jakichkolwiek opłat startowych od uczestników zawodów.  Poszczególne edycje zostaną rozegrane w terminach:  19.06.2010; 26.06.2010; 07.08.2010; 21.08.2010; 25.09.2010, 16.10.2010; 30.10.2010 13.11.2010; 27.11.2010;  11.12.2010.  W każdej edycji MLS odbędzie się pojedynek o pas Młodzieżowego Mistrza Angels of Fire.

Liga SPARTANWEAR została powołana do życia głównie z myślą o starcie w niej  młodzieży w wieku od 14 do 21 lat, ale jeśli warunki organizacyjne pozwolą to organizatorzy dopuszczają również do zawodów zawodników przekraczających 21 lat. Rywalizacja w formułach: low kick; K-1 oraz Muay Thai będzie rozgrywana na ogólnych zasadach PZKB. Rywalizacja w formule low-kick będzie przeznaczona dla grup wiekowych od 14 lat, natomiast  rywalizacja w formule K-1 będzie przeznaczona dla grup wiekowych od 16 lat.  W formule MMA będą obowiązywać przepisy Shooto klas C+ i B. Kryterium przydziału do klasy B jest standardowe dla Shooto, C+ i jest traktowana jak „zwykła” C. Start zawodników w MLS w tej klasie, nie uniemożliwia startu w klasie C na zawodach z cyklu Polskiej Ligi Shooto. Rozgrywki w – boks, karate czy Sanda będą rozgrywane w oparciu o amatorskie przepisy związkowe tych dyscyplin.

Młodzieżowa Liga SPARTANWEAR to pionierski i nowatorski projekt w naszym kraju wzorowany na podobnych przykładach z Japonii, Holandii oraz Niemiec.  Jako organizatorzy pragniemy połączyć wiele trudnych i „gorących” tematów dnia codziennego z rywalizacją sportową. Jest to projekt długoterminowy, wymagający zaangażowania fachowców z różnych dziedzin, w tym sportu, polityki społecznej i socjalnej. Bezpośrednimi adresatami ligi są wszyscy młodzi sportowcy, którzy już są zrzeszeni w klubach sportowych a Liga SPARTANWEAR umożliwi im dalszy rozwój sportowy przez możliwość regularnych startów w zawodach sportowych. Najlepszym zawodnikom umożliwi awans do kadry Polski oraz udział w obozach i zgrupowaniach sportowych. Większość z adresatów dzięki startom w lidze dostanie szansę udziału w innych zawodach krajowych czy zagranicznych. Pośrednimi adresatami projektu jest pozostała młodzież, ich rodzice oraz opiekunowie. Nie jest tajemnicą, że coraz mniej młodych ludzi „garnie” się do czynnego uprawiania sportu. Z roku na rok coraz więcej młodych ludzi ma problemy z uzależnieniem od alkoholu czy narkotyków. Zakładamy, że nasze działania łączące sport z profilaktyką w zakresie uzależnień i wsparte przez jednostkę prewencji Policji w Płocku i MONAR w Płocku, pomogą młodym ludziom znaleźć właściwy sposób na życie i pozwolą w tym życiu osiągać sukcesy. Zakładamy, więc, że sport stanie się drogą do sukcesu.

Jako organizatorzy tego projektu mamy również doświadczenie i wiedzę w łączeniu i integracji środowisk z ludźmi sportu. Od lat  uczestniczymy w różnych wspólnych akcjach, pragniemy tę idee wprowadzać i w tym projekcie. Będziemy chcieli organizować różne imprezy współtowarzyszące MLS, dające możliwość integracji i współpracy tychże środowisk np. konferencje, wspólne przywitanie jesieni, zimy czy spotkania tematyczne z Policją, Monarem. Mając na uwadze lokalny patriotyzm oraz przywiązanie do regionu „małej ojczyzny”, jakim jest dla nas Płock. Będziemy jednocześnie z kampanią reklamową Ligi SPARTANWEAR prowadzić kampanię reklamową regionu Płocka. Doświadczenie w promowaniu wydarzeń sportowych oraz woj. mazowieckiego nabyliśmy przy realizacji międzynarodowych imprez: ANGELS of FIRE oraz SPARTANWEAR.

Będziemy prowadzić kompleksową kampanię promocyjno – reklamową MLS z wykorzystaniem wszystkich dostępnych nam metody informacyjno – reklamowych. Począwszy od mobilnych reklam samochodowych, konferencji dla mediów lokalnych oraz mediów ogólnokrajowych, poprzez spoty reklamowe w stacjach radiowych, oraz w internecie. Będą rozprowadzane plakaty i ulotki. Na każdą z imprez będziemy zapraszać ludzi polityki, kultury, nauki oraz gwiazdy sportu. Dołożymy wszelkich starań, aby MLS stała się przykładem i wzorem dla innych organizacji jak można pomóc młodzieży w Polsce i wskazać im drogę do sukcesu poprzez sport.

Wszelkie uwagi, zapytania jak i pozyskanie szczegółowych informacji można uzyskać telefonicznie bądź drogą mailową od organizatora Młodzieżowej Ligi SPARTANWEAR w Płocku:

ORGANIZATOR Młodzieżowej Ligi SPARTANWEAR:

Stowarzyszenie Polska Liga Kick – Boxingu w Płocku
ul. Kazimierza Wielkiego 42
09-400 Płock
Tel./fax.: + 48 024 264 30 38
[email protected] ; [email protected]

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Polska Liga Kick – Boxingu
Marcin Kansy – kom. +48 502 409 534

Promotor MLS
Tadeusz Kopciński – kom. +48 601 388 767

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *