I Mistrzostwa Polski MMA: relacja z konferencji prasowej oraz info organizacyjne

10.06.2011r. w Pyskowicach odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Polską Federację Mieszanych Sztuk Walki MMA.

Głównym tematem konferencji były pierwsze zbliżające się Mistrzostwa Polski MMA.

Konferencję uświetnił swoją obecnością Paweł Nastula -mistrz olimpijski w judo, trzykrotny mistrz Europy (1994-1996), dwukrotny mistrz świata (1995 i 1997) a obecnie zawodnik MMA, który patronuje zbliżającym się mistrzostwom.

To jest super, że coś takiego powstaje – tłumaczy swój udział Paweł Nastula – Mistrzostwa doskonale pomogą młodym zawodnikom w pokazaniu się. Dzięki temu będziemy też mieli rozeznanie kto, na jakim jest poziomie.

Adam Werewka- prezes i założyciel Polskiej Federacji Mieszanych Sztuk Walki MMA, wyjaśnił co było motorem organizacji Mistrzostw:

Przyglądając się MMA jako dyscyplinie sportu zauważyliśmy, że jest dużo miejsca do stworzenia takich warunków, aby każdy zawodnik, który gdzieś ćwiczy miał szansę skonfrontować się z najlepszymi. W pełni popiera to nasz japoński partner i z tego powodu zdecydowaliśmy się na taki rozwój naszych działań. Niespecjalnie widzimy platformę w ramach której możliwa byłaby konfrontacja na zasadzie sportowej rywalizacji. W Polsce organizowanych jest sporo gal, do których kryterium selekcji nie jest znane. I wydaje mi się, że jest ono nadal niejasne, więc doszliśmy do wniosku, że bardzo ciekawym ruchem będzie zainteresowanie środowiska, trenerów i zawodników swobodną rywalizacją w poszczególnych kategoriach wagowych. Przyjdź i Walcz! Dajemy szansę każdemu, który zainteresowany jest pokazać się.

Na początku zawodnicy stoczą walki eliminacyjne, które rozpoczną się w Warszawie (25 czerwca) i będą się odbywać kolejno w Tychach (02 lipca) Gdyni (9 lipca) i Krakowie (16 lipca).

Następnym etapem będą wrześniowe półfinały a w październiku finał. Pula nagród całej imprezy to 100 tysięcy złotych.

Na zbliżających się mistrzostwach będą obowiązywały niedawno wprowadzone zasady ograniczeń czasowych w postaci jednej pięciominutowej rundy.

Ze względu na ilość zawodników, nie przedłużamy tego czasu, ani nie zwiększamy ilości rund – tłumaczy Sławomir Szamota, sędzia MMA – Można robić 3 minutowe rundy, ale w tym czasie zawodnik nie mający techniki jest w stanie przetrwać na ringu, a nam chodzi o wyłonienie najlepszych. Chcemy, żeby każdy mógł pokazać co potrafi.

Pozostałe zasady walki nie odbiegają od ogólnie stosowanych w Polsce a ze szczegółami można zapoznać się na stronie http://www.mtlasco.pl/extreme/regulamin.html

Zachęcamy wszystkich trenujących MMA do sprawdzenia swoich sił i wzięcia udziału w Mistrzostwach.

Organizacja

„Jest to absolutnie pierwsze przedsięwzięcie tego typu w Polsce – mające czysto sportowy, rywalizacyjny charakter  –  tryb zgłoszeń zawodników jest otwarty, dzięki czemu chcemy stworzyć możliwość debiutu szerokiej rzeszy uczestników, którzy do tej pory nie mieli takiej możliwości.

Naszym nadrzędnym celem jest rozwój tej niezwykle atrakcyjnej oraz widowiskowej dyscypliny sportu jaką jest MMA, poprzez unifikację zasad, tworzenia standardów sędziowskich, regulaminów, licencji zawodniczych – programów ubezpieczeniowych dla walczących. Chcemy walczyć o uzyskanie statusu dla MMA – odrębnej dyscypliny sportowej a nie specyficznej platformy na której następuję konfrontacja przedstawicieli różnych sportów walki ( mających swoje odrębne korzenie i zasady).

W efekcie tych działań spodziewamy się silnego wzmocnienia zainteresowania MMA jako sportem, dzięki unikalnym metodom treningowym, czytelnym i jasnym dla wszystkim zasadom sędziowania oraz promocji zawodników, a nade wszystko dzięki zapewnieniu uprawiającym tą dyscyplinę, możliwości konkurencji, rywalizacji i jasnej oceny.

Bardzo ważnym elementem, w naszym przekonaniu, jest szansa promocji zawodniczek uprawiających tą dyscyplinę – aktualnie są marginalizowane, do roli „specyficznej ozdoby” poszczególnych Gal (zresztą i tak bardzo rzadko mają możliwość wystąpienia ) – a warto to podkreślić iż to bardzo interesująca, wykazującą olbrzymią determinację, grupa docelowa, zarówno jako widzowie jak i zawodniczki.”

Filozofia, charakter i organizacja Mistrzostw Polski w MMA

„Mistrzostwa Polski w MMA to kontynuacja próby standaryzacji sposobu selekcji zawodników, w celu wyłonienia mistrzów na poziomie lokalnym i krajowym. Cykl startów w sąsiedztwie, bądź w centrum największych miejskich ośrodków: Tychy, Kraków, Warszawa, Gdynia, doprowadzić ma do popularyzacji dyscypliny, podniesienia poziomu szkolenia, stworzenia systemu turniejowej selekcji zawodników, wyłonienia zawodników walczących o tytuł Mistrza Polski Polskiej Federacji MMA.

Rywalizacja w ramach Mistrzostw Polski w MMA niezależnie od miejsca organizacji „lokalnych eliminatorów“ , zakłada przeprowadzenie walk w systemie pucharowym.

Zwycięzcy lokalnych eliminatorów, w poszczególnych kategoriach wagowych kwalifikują się do wrześniowych półfinałów. Zwycięzcy II etapu, konfrontują się ze sobą na uroczystej gali w październiku, gdzie finalnie wyłoniony zostaje mistrz Polski. Zwycięzcy poszczególnych kategorii, miejsca od 1-3 (eliminacje, półfinał), oraz 1 i 2 w finałach, otrzymają atrakcyjne nagrody pieniężne i rzeczowe, pamiątkowe puchary i dyplomy. Wszyscy startujący otrzymają pamiątkowe koszulki..

Ranga zawodów, ich prestiż, wyjątkowy charakter, wymiar i ludzie zapewniają profesjonalną organizacje zawodów, zainteresowanie mediami – stwarzając możliwość promocji w bardzo szerokim spektrum. Po zakończeniu Mistrzostw, organizator planuje w ramcha Gali MMA – zapewnić najwyższej klasy widowisko sportowe w postaci Ekstra Fightów.

Planujemy zapewnić obecność najbardziej rozpoznawalnych w świecie Polskich zawodników MMA jak: Paweł Nastula, Marcin Held, Robert Jocz, Kerim Abzailov i inni.”

PRZYJDŹ I WALCZ! PULA NAGRÓD WYNOSI 100 000 zł

Szczegółowe informację znajdują się również na stronie internetowej, zapraszam serdecznie do zapoznania się:

http://www.tcmpolskaextremeteam.pl/intro.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *